Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Róża Wersalu

 • Avatar
  M
  elwismw 11.04.2016 14:18
  Preordery na polskie wydania ruszyły :)
  Mangi jeszcze nie czytałem, ale po recenzji i komentarzach napewno po nią sięgnę. 3 pierwsze tomy po polsku (od J.P.Fantastici) mają się ukazać w tym roku. Można już preorderować. :)
  • Avatar
   >_< 11.04.2016 16:57
   Re: Preordery na polskie wydania ruszyły :)
   Eee, polska premiera jest za 3 dni, a preordery są przynajmniej od pół roku w sklepie wydawnictwa >_<
   • Avatar
    Grisznak 11.04.2016 17:13
    Re: Preordery na polskie wydania ruszyły :)
    Polska premiera miała miejsce dwa dni temu na Pyrkonie :)
    • Avatar
     >_< 12.04.2016 11:55
     Re: Preordery na polskie wydania ruszyły :)
     To nie była premiera, tylko pra­‑premiera, jak to określiło wydawnictwo :)
  • Avatar
   blargh 12.04.2016 14:29
   Re: Preordery na polskie wydania ruszyły :)
   Nie trzy pierwsze tomy, tylko po prostu trzy. JPF wydaje dziesięć oryginalnych tomów w trzech zbiorczych.
 • Avatar
  M
  MiszczKoszykufki 5.09.2012 14:39
  Och Fersen! Och Mario Antonino! Och Oscar! Och! Och! Och!
  Manga ma na pewno to coś w sobie. Mimo że jest naładowana dramatycznością po brzegi co zazwyczaj mnie odstrasza, to Ikeda stworzyła piękną historię, którą czytałam z zapartym tchem. Żałuje jednego – tak jak wiele fanów tego komiksu – że nie został on wydany w Polsce, bo wtedy pewnie sięgnęłabym do niego parę lat wcześniej i nie czekałabym jak mi się zachce łaskawie zajrzeć do jakichś skanlacji.

  Czasami trudno napisać jakiś konstruktywny komentarz do niektórych tytułów, które nam się bardzo podobały. W tym momencie chce mi się tylko napisać „świetne, porywające”. Dodam tylko, że warto. Warto znać „Lady Oscar” nie tylko z nazwy i ci co jeszcze wahają się nad zaznajomieniem z tym komiksem niechaj szybko nadrobią zaległości nawet jeżeli koliduje on z gustami czy innymi prefencjomierzami. ;)
 • Avatar
  M
  Myore 23.02.2012 02:20
  owacje dla autorki
  czytałam ją nie raz i za każdym razem czuję się jakbym czytała po raz pierwszy. naprawdę wspaniała manga. nie ma się co niepotrzebnie czepiać. imo jest w niej wszystko, czego tylko potrzebuje twór tego gatunku, by unieść czytelnika. dziwię się tylko, że jest tak małe zainteresowanie tym tytułem. w końcu to kawał, bardziej bądź mniej prawdziwej, historii. pozycja obowiązkowa, ot co!
 • Avatar
  M
  Marie Antoinette 31.12.2011 20:50
  Wspaniałe
  Jedna z najpiękniejszych mang jakie kiedykolwiek czytałam. Piękna kreska, zgrabnie poprowadzona fabuła, bohaterowie – zalet jest naprawdę wiele! Nawet jeśli zdarzały się jakieś nieścisłości historyczne, nie psuły ogólnego wrażenia.
  Historia bardzo wzruszająca, popłakałam się na 8 i 9 tomie. Bardzo żałuję, że nie została wydana w Polsce.
 • Avatar
  M
  Eire 15.05.2010 13:17
  Tak zmarnowanej
  szansy na sukces wydawniczy nie wiedziałam. Na okładce pierwszego wydania „Aż do Nieba” jest zapowiedź wydania „Lady Oscar”. Gdzie, no pytam się gdzie! Odwołać Czarodziejkę, odwołać Slayers i wszystko inne, dajcie nam Lady Oscar! Po wielu latach mangę sprowadziłam z Niemiec i nie żałuję ani eurocenta. Wspaniała historia, kto wie czy nie najlepsza manga, jaka kiedykolwiek powstała. Pani Ikeda opowiedziała tą historię w taki sposób, że mimo posiadanej wiedzy nie trudno było mi uwierzyć, że Oscar istniała, żyła podejmowała nie zawsze słuszne decyzje.
  Nie jeść, nie pić, znaleźć pracę, nauczyć się języka obcego i ściągać choćby z końca świata!
  • Avatar
   HimeAlexjia 15.05.2010 19:21
   Re: Tak zmarnowanej
   Zgadzam się w całej rozciągłości. Versailles No Bara to też jedna z moich ulubionych mang. Kreska jest po prostu boska, historia ciekawa… Wszystkim gorąco polecam
   ps. Ja też kupiłam tą mangę w Niemczech. Ogólnie kupuje teraz mangi albo w Niemczech albo w Anglii. U nas niestety kiepsko z tym tytułam. Np tera wydali Vampire Knighta, którego też uwielbiam ale co z tego jak ja już 6 tomów kupiłam w Anglii – Gdyby wczesniej powiedzieli, że będę wydawać :(.....
   Ps. jak spodobała Ci się Lady Oscar to może też Anatolia Stroy przypadnie Ci do gustu…
   Gorąco Pozdrawiam HimeAlexjia ^_^