Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Girl Friends

 • Avatar
  M
  manami 19.09.2015 01:05
  peach~♥
  Nastawiłam się na dość przeciętną opowieść z życia przyjaciółek, otrzymałam coś o wiele lepszego, a co najważniejsze świetnie dopracowanego jak i wyważonego. Nic tu nie jest przesadzone, czytając niejednokrotnie przyłapywałam się na porównywaniu bohaterek (nie tylko głównych) do dziewczyn znanych mi w realu, co tylko dowodzi wiarygodności wykreowanych postaci jak i świata ich otaczającego. Co do samej historii zaś, uwiodła mnie ona po całości właśnie wyżej wymienioną prawdziwością. Podobały mi się przemyślenia dziewcząt, zwłaszcza że te MYŚLAŁY NAPRAWDĘ (!), obeszło się też bez nadmiaru cukru.

  Gdyby przyszło mi określić tę serię jednym zdaniem, powiedziałabym, że jest ona jak brzoskwinia – obdarzona naturalną słodyczą. A tę wprost uwielbiam~! ♥

  Co innego mieć to cudeńko na półeczce. Kocham tę mangę i z ręką na sercu polecam jej kupno, chociażby w ciemno, jak poniekąd było ze mną ;)
 • Avatar
  M
  Hex 11.08.2015 20:29
  Moja biblia yuri.
  • Avatar
   Grisznak 12.08.2015 10:17
   Z Biblią jako taką bym nie przesadzał, może raczej Nowy Testament :) Bo ta manga jest w pewnym sensie wzorowym przykładem współczesnych mang yuri.
 • Avatar
  M
  Chika-chan 6.02.2015 14:51
  Girl Friends
  O rany…jeden z lepszych tytułów jakie czytałam! Podczepiam się pod słowa koleżanki poniżej. Po prostu wszystko mi z ust wyjęła. Jak najbardziej polecam wszystkim fanom yuri/shoujo­‑ai! Lepszego tytułu chyba nie znajdziecie (chociaż zależy to od tego jaki kto ma gust…)
 • Avatar
  M
  SuiKaede 23.02.2011 23:31
  Śliczna manga, tak w warstwie graficznej, jak fabularnej.
  Jeśli komuś podobał sie film „Love My Life” z powodu uroczego związku bohaterek, to i w tej mandze się zakocha.
  Wreszcie yuri o dojrzewających nastolatkach, które nie skupia się na fetyszowaniu ich, ani na ukazaniu jako święte dziewice.
  Relacje między dziewczynami są bardzo ciepłe i… prawdziwe. Przyjaciółki razem chodzą na zakupy, rozmawiają o tym, jaki błyszczyk jest najlepszy, a czytelnik wyczuwa łączącą ją więź. Wszystko tu jest bardzo naturalne.
  Sam (główny)wątek yuri jest bardzo ładnie poprowadzony – jest kompletnie naturalny, nie ma się wrażenie, że sprawy są rozciągane na siłę, ani że idą na szybko.
  Bohaterki są przesympatyczne i prześliczne – dzięki kresce Morinagi Milk.

  Polecam tą mangę wszystkim, a zwłaszcza fanom yuri, którzy chcą zobaczyć, jak to wygląda od kobiecej strony.
  Zero ecchi (no, prawie ;)), za to dużo miłości, ciepła, zrozumienia.
  • Avatar
   Hiromi 17.04.2014 21:48
   Tak i dostaniemy je po polsku!!!!!!!