Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Chrono Crusade

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Ariel-chan 14.04.2018 16:49
  Tatuś Aion po polsku <3 xD
  Wydanie polskie będzie niedługo, a nic nie jest napisane na stronie głównej :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Sheridans 23.09.2011 23:41
  Naprawdę mi się podobało :). Kreska cudna, momentami to zatrzymywałam się na chwilę by ją podziwiać :D. Fabuła wciągająca, bohaterowie interesujący (Azmaria, w porównaniu z anime, na szczęście mniej tak cukierkowa, ale autentycznie słodka i dająca się polubić; Chrno również lepiej w mandze wypada). Zakończenie satysfakcjonujące, jednak czułam pewien niedosyt. Manga jak najbardziej godna polecenia :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Shizu-nee 25.10.2010 19:27
  ...
  Wspaniała manga, jedna z moich ulubionych. Anime jest znacznie gorsze. Zakonnice, demony… cud, miód i orzeszki. Na końcu się popłakałam. Tak w anime, jak i w mandze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Xentis 5.05.2010 23:37
  ...
  Właśnie skończyłam czytać mangę. Nie mogłam się pozbierać po anime, a teraz, gdy przeczytałam mangę, wiem, że bardziej załamującej rzeczy w życiu nie przeczytam. Na ostatnim chapterze zużyłam 'tylko' dwie paczki chusteczek.
  Odpowiedz
 • Satsuka 22.07.2009 21:44:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  Karen 21.08.2008 16:12
  Nie wiem co wam się w tym nie podobało
  Nie wiem czemu wszystkim przeszkadza w tej mandze symbolika religijna. Każdy tytuł opiera się na innych wątkach, a ten akurat oparł się na chrześcijaństwie. Mnie to nie przeszkadzało wogóle.

  Ze strony graficznej, biję autorowi pokłony. Już dośc miałam słodkich oczęt na pół twarzy i kostiumów zakrywających tylko to, co przyzwoitośc zakrywac nakazuje.

  Fanserwis nie zdobył mojego aplauzu i tylko mnie rozbawił. Szczególnie scena podczas walki na dachu pociągu. Rozumiem, dla niektórych osób nie ma mangi bez fanserwisu i tym osobom także trzeba dogodzic, ale już wolę słynne „sceny prysznicowe” niż to COŚ zaserwowane nam przez autora

  Cała manga ogólnie wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i plasuje się na drugim miejscu na liście moich ulubionych tytułów. Co prawda zakończenie, choc piękne, nie przypadło mi do gustu, a to dlatego że wolę jednak happy endy. No ale niestety, wszystkiego miec nie można, prawda? :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Agdzia 11.08.2008 21:46
  Śliczne
  Jeszcze do końca nie przeczytałm tej mangi, ale już wiem, że jest śliczna. Szkoda tylko, że aż tak bardzo różni się od anime. Ale i tak ją uwielbiam :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Mitkas 4.08.2008 16:21
  Niedosyt
  Po przeczytaniu mangi i obejrzeniu anime czuje taki niedosyt.Jakby pominęli coś ważnego.Po prostu gdy skończyłam czytać byłam nastawiona na to że jest jeszcze jeden rozdział.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Ryuki25 29.05.2008 19:42
  Chrno Crusade
  Mangi jeszcze nie skończyłam czytać jednak nawet mi się spodobała. Nie zachwyciła jednak mam w planach dalsze jej czytanie. Wszystko jest dobrze opisane w recenzji dlatego powtarzać się nie będę.

  Zgadzam się z tą przesadą symboliki chrześcijańskiej. Nie przepadam ogólnie za takimi motywami( religia jest dla mnie sprawą raczej drugorzędną a jej nadmiar czasem powoduje u mnie irytację ) są za mdłe jak na mój gust. Mimo tego w Chrno Crusade da się to przeboleć, spotkałam się z gorszymi przypadkami. Natomiast to jeden z powodów dla których wolę najnowsze dzieło tego autora World Embryo.

  Ogólnie wszystkie moje odczucia są napisane w recenzji i chyba po raz pierwszy aż tak się zgadzam z recenzentem. Ale zaskoczyło mnie wypomnienie fanserwisu w tej mandze zwłaszcza, że jego poziom nie odbiega od normy w shonenach( a czy istnieje jakiś bez niego? ).
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  GreenAngel 28.05.2008 21:55
  Moja ulubiona manga
  Jak dla mnie naprawdę ładna seria. Czytałam ją wiele razy i wiele godzin i jeszcze mi się nie znudziła :) Chrno rulles! Szkoda, że nie wydano tej mangi w Polsce.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime