Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

17-Sai Natsu - Seifuku no Jouji

 • Avatar
  M
  Calm 26.04.2011 12:50
  Przyjemna opowieść o życiu dla bardziej dojrzałych odbiorców. Opowiadająca o współczesnej miłości, nie takiej cukierkowej i różowej. Manga zmuszająca do refleksji, czym tak naprawdę jest miłość i ile jesteśmy w stanie dać drugiej osobie. Przedstawiająca bardzo dzisiejszą rzeczywistość „posiadania” tzw. sex­‑przyjaciela.

  Ps. W zależności od wieku i poziomu świadomości, wiele osób może uznać sex­‑przyjaciela, jako wymysł czegoś nie mającego miejsca w Polsce. Jeżeli tak, to prędzej czy później (taka osoba), w gimnazjum czy też liceum szybko się otrząśnie i zda sobie sprawę, że jest to zależność z osobą, która jest nam potrzebna przez potrzebę fizyczną- nie głębszą. Po prostu jeżeli nie masz chłopaka /dziewczyny (prawdziwego związku) znajdujesz sobie sex­‑przyjaciela na jakiś czas(nie określony), nic tak naprawdę poza łóżkiem was nie łączy. Jest to na zasadzie: „mam potrzebę.. to kiedy?”.
  Jak się sobie znudzą, czy coś to mówią sobie: „jak coś to napisze, powodzenia.”-tyle. Nie jest tak, że jak ktoś mówi: „a to tylko fuck­‑friendly”, to wszyscy dostają wielkich oczu. Nie, już nie. Szkoda, ale nie.
  Szczerze powiedziawszy nie byłam i nie preferuje takich „związków”, ale obecnie nie jest to nic nadzwyczajnego.
  Niestety sex­‑przyjaciel jest coraz częściej elementem naszej zwykłej codzienności i staje się czymś normalnym.
  • Avatar
   yasu 10.12.2011 20:58
   DO PS...
   Nie sądziłam że ktokolwiek opisze w komentarzu tą gorzką prawdę…
   Calm gratuluje – uprzedziłaś mnie…

   Tylko jedno ale ^^
   Po prostu jeżeli nie masz chłopaka /dziewczyny (prawdziwego związku) znajdujesz sobie sex­‑przyjaciela na jakiś czas(nie określony), nic tak naprawdę poza łóżkiem was nie łączy.


   Takie osoby uważają to za prawdziwy związek – tylko że „inny”...ale każdy ma prawo robić co mu sie żywnie podoba…
   Choć szkoda że staje sie to do tego stopnia powszechne…