Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Dynia z majonezem

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  SuiKaede 23.02.2011 23:19
  Ta manga…jest w porządku. Nie powala,ale czyta się przyjemnie…choć patrząc na losy bohaterki, chyba nie jest to najszczęśliwsze słowo.
  Żałość mnie bierze kiedy patrzę na  kliknij: ukryte 
  Komiks edukacyjny dla kobiet, aby zastanowiły sie dziesięć razy, zanim powiedzą „ależ on się zmieni!”.
  7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  tattwa 14.08.2009 18:56
  dla kogo?
  wydarzenia przedstawione w mandze, sposób myślenia głównej bohaterki, jej wybory – dla mnie są tak kompletnie nieprawdopodobne że przez cały czas czułam jedynie litość wobec jej dojmującej głupoty i naiwności oraz rosnącą odrazę do jej chłopaka – pasożyta. nie wiem, czy jest to kwestia tak bardzo odmiennej mentalności kobiet Wschodu, zapewne w naszym otoczeniu też są takie kobiety – żyjące źle pojmowaną miłością, rozumianą jako kompletne poświęcenie się drugiej osobie bez otrzymywania czegoś w zamian, całkowite zapomnienie o własnych potrzebach. nie będę jednak ukrywać że nie rozumiem bohaterki i jak dla mnie jest ona żałosna.

  jedyna grupa, jaka w moim odczuciu mogłaby się identyfikować z główną bohaterką, jest rzesza zapominających o własnych potrzebach matek – Polek, chociaż one w porównaniu z Miho stanowią osobowości tak zaradne i pełne siły przebicia, że przewyższają ją o klasę.

  przykra jest jednak świadomość, że nawet w naszej kulturze – kulturze pełnej kobiet coraz bardziej samodzielnych i dominujących, zdarzają się jednostki takie jak Miho – żyjące z toksycznym partnerem (np alkoholikiem, narkomanem, śmierdzącym leniem, damskim bokserem, notorycznym kłamcą) i wierzące naiwnie w to, że można kogoś zmienić miłością i poświęceniem…

  przeczytać powinno się zatem chyba tylko „ku przestrodze” – i zobaczyć jak nisko potrafi upaść kobieta obsesyjnie szukająca miłości tam, gdzie jej nie ma i mająca skłonności do wybierania toksycznych partnerów.

  ponadto kreska średnia, być może dla niektórych ciekawa i nowatorska, dla mnie po prostu brzydka. tomik porządnie wydany.
  Odpowiedz
 • Dorobo-sensei 31.01.2009 14:53:12 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  Ksiendzu 25.01.2009 20:18
  Manga ogólnie przyjemna. Tylko czemu? Narysowana historia nie zachwyca, a kreska tym bardziej. Postaci są narysowane skąpo, brak szczegółów, mimiki twarzy (często ich od tyłu widzimy…) Tła są z reguły białe. Na niektórych stronach czytelnikowi wydaje się, że autorka oddała wydawcy szkice a nie gotową mangę. Takie to biedne… Ale jakoś mi się spodobało. Może dlatego, że czytam niewiele tego typu historii (josei).
  Plusem wydania jest dobry papier i sama wielkość tomiku (nie jest malutki).

  Kupiłem tę mangę z ciekawości i mimo, że czytało mi się to w miarę miło uważam, iż przepłaciłem wydając na nią 28 zł. Sam komiks nie jest zły, ale cena jest nieadekwatna do tego co dostajemy. Nie polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Cody 23.12.2008 14:42
  Dali rade
  Dynia z majonezem to godna uwagi lektura, ja ją polecam.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Shizuka 22.12.2008 23:28
  dynia
  Zastanawiałam się nad zakupem tej mangi, ale po przejrzeniu zrezygnowałam. Prosta kreska, nieskomplikowana fabuła, monotonne wypowiedzi bohaterów sprawiają, że cala manga jest jakaś taka bez wyrazu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime