Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Metropolis

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Donia 3.07.2014 23:23
  Rany, nie wierzę własnemu szczęściu, że znalazłam ten „zabytkowy tytuł” w  kliknij: ukryte ;-)
  Mineło juz ponad pół roku, odkąd miałam go w łapkach, ale może uda mi się napisac komentarz.
  Choć kreska w stylu sprzed ponad 50 lat może śmieszyć wiadac, że od strony fabularnej to tytuł z najwyższej półki. Solidne połączenie kilku gatunków, przemyślany bieg wydarzeń, nawiązania do innych seri (Holmes, Myszka Miki), poruszanie ważnych tematów i morał… I fajne były te ironiczne wstawki jak ta, kiedy profesorowie spierali, się czy wszechświat jes trójkątny, czy kwadratowy…;-)

  Podobał mi się ten początek jak pokazano  kliknij: ukryte  i jak na końcu  kliknij: ukryte  Ale dziwi mnie fakt, że to tylko po części przekładało się na fabułe. Historia tej mangi raczej nie skupiała się na  kliknij: ukryte , tylko, tego, że  kliknij: ukryte .

  Troszczkę nie podobałao mi się tępo akcji, bo było stanowczo za szybkie i pod koniec nie wiedziałam czy  kliknij: ukryte 

  Coś mi nie pasowało z tym, że wszyscy podkreslali, że Mitchi nie ma rodziców, bo skoro Dr. Lawton, go stworzył, to chuba automatycznie powinien byc „jego tatą”, tak jak w to było okreslone w takich seriach jak Nuku Nuku czy Rozen Maiden.

  To posłowie na końcu też było dobrym pomysłem. Dobrze, moc poznać okoliczności powstania pierwszej poważnej mangi w historii.

  Na koniec dodam, że namiejscu Tezuki, nieco zmieniłabym okładkę, bo to białe, pozbawione teczówki oko Reda z daleka wygląda jak tak duża kropla potu, którą rysuje się w scenach gdy postacie są zakłopotane ;-))

  Podsumowywując, to bardzo dobry tytuł i szkoda, że Arashi wydało, tylko 1000 egzemplarzy i zaraz potem zbankrutowało… Poza Japonią jesteśmy jednym zaledwie czterch państw w których oficjalnie wydaną ten „historyczny skarb mangowy” i moim zdaniem, każdy polski otaku powinien zapoznać się z ta manga, ale w tej sytuacji to niemożliwe…

  Na koniec dodam, że był to mój pierwszy kontakt z mangami Tezuki i z przykrością musże stwierdzić (mimo tego co napisałam powyżej), raczej nie prędko sięgnę po nie znowu, bo chociaż fabularnie tytuł zachwyca, słyszałam, że  kliknij: ukryte . Ale mże jeszcze do nich wrócę, jak znajdę coś  kliknij: ukryte  ;-)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Jarmac1 6.02.2011 09:27
  Stare, ale mi się podobało
  bardzo mi się podobało, chociaż widać że to już stary tytuł.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  DuchDucha 5.02.2011 18:18
  stare ale jare
  Fajna manga, autor bawił się tematem czego przejawem był potworek o nazwie myszkus mikus disnejus :) .

  Nie żałuje poświęconego czasu ani pieniędzy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  abdul76 19.06.2009 20:30
  Kawałek klasyki
  Manga jak najbardziej godna polecenia. Treść złożona z wielu interesujących elementów; mamy tu: wielkie miasto, detektywów, gróźne myszki miki grasujące na wolności, wyjątkowy humor, motyw porwania, supermocy, androida, walkę klas, apokalipsę, dobro, zło, biedę, baseball, itd. Dla każdego co miłego.

  Powazne przesłanie + wczesno­‑disneyowski styl rysunków w połączeniu z rysunkowym humorem sytuacyjnym = chrakterystyczny, oryginlany styl z którym z przyjemnością sie obcuje.

  „Metropolis” Osamu Tezuki – pozycja, którą warto mieć i do której warto wracać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  korsarz 15.11.2007 14:56
  fajny oldschool :)
  Naprawdę świetna manga, pomimo swoich lat wciąż ma swój klimat :) Moim skromnym zdaniem jest to pozycja obowiązkowa jeśli nie dla fanów mangi, to przynajmniej dla fanów SF :)
   kliknij: ukryte 
  9/10 :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime