Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Blue Heaven

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Wik55 4.12.2016 00:52
  Nie mam tej mandze nic do zarzucenia. Wspaniali bohaterowie, fabuła i kreska. I ten klimat. Po prostu nie da się od niej oderwać. Niektóre kwestie bohaterów są tak głębokie, że trzeba przeczytać je dwa razy. Wszystko przepełnione metaforami. A na deser wręcz wyśmienite kadry przedstawiające statek i zachodzące na nim zmiany.
  10/10, nic dodać, nic ująć <3
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  O. G. Readmore 23.12.2014 00:30
  Takie sobie. W zasadzie czuję się zawiedziony BH. Tutaj rozpisałem się na temat. Zapraszam:
  [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Grisznak 3.09.2014 09:47
  Dobre, acz tylko dobre. Słabszą stroną są przegięte do przesady postacie – jasne, to są psychopaci, ale psychopatę też trzeba umieć pokazać, a autor zrobił to nieco zbyt po hollywoodzku. Za to mocną stroną jest kreska (bardzo dobra) i prowadzenie fabuły. Niezłe, acz na tle takiego „Hideout” już tak wielkiego wrażenia nie robi. Niemniej, czyta się przyjemnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Shizuku6 16.02.2013 11:16
  Polskie wydawnictwo ją wyda :)
  Dzisiaj się dowiedziałam, że polskie wydawnictwo „JPF” wyda tą mangę :D Jednak trzeba trochę poczekać na jej premierę, jest ona zapowiedziana na wrzesień 2014. Ma być w formacie Mega Mangi i jestem z tego bardzo szcześliwa. liczyć bedzie on ok. 600 stron ! Miło się czyta horrory, które są jednotomowe, a dość grube. Pomaga to w potrzymywaniu napięca do samego końca. Już się nie umiem doczekać ^w^

  Przepraszam jeżeli napisałam to zbyt chaotycznie ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  anulka406 20.11.2010 21:38
  Mocna rzecz. Jak to czytałam to aż zrobiło mi się zimno. Lubię takie psychologiczne horrory, więc bardzo mi się ta manga podobała. Blue Heaven jest krótkie, treściwe i zastanawiające.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Aganesu 8.12.2009 20:25
  CUDO
  Najwspanialsza (krótsza) manga­‑horror jaką czytałam!!!
  Klimat jest wspaniały!!!

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  LadyGiniro 11.11.2009 15:11
  Rzeczywiście bardzo dobra manga. Zanim zaczęłam czytać myślałam, że będę miała co chwilę jakieś skojarzenia z „Tytanikiem”, ale po kilku pierwszych stronach przeszła mi ochota kojarzenie czegokolwiek. Chciałam tylko przeglądać kolejne strony i tak już zostało do końca mangi. Główny bohater jest bardzo intrygujący (taki w moim typie). Nie jeden raz zdarzyło mi się wbić w niego oczy i zastanawiać się o czym może myśleć. Poza tym świetny klimat. Autorowi udało się mnie przekonać, że ogromny, luksusowy statek może być takim miniaturowym modelem świata, w którym żyjemy.

  Tak jak Pazuzu napisała, szkoda, że w Polsce nie wydaje się takich mang. Trzymać w rękach tomik „Blue Heaven” to by było coś…
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Pazuzu 8.02.2009 22:27
  Czytać!
  Pisząc krótko, Blue Heaven plasuje się w ścisłej czołówce mang które kopnęły mnie glanem w tył głowy. I pozbawiły przytomności na tydzień. Nie jest to może tytuł o głębokości rowu marsjańskiego, ale po jego przeczytaniu kilka godzin z trudem dochodziłam do siebie. Zadaje kilka trudnych pytań, daje kilka nie tak oczywistych odpowiedzi, a przede wszystkim funduje pełnokrwistą akcję. A wszystko przy klimacie przy którym Milczenie Owiec jest niemal wesołe.
  Mogłabym napisać jeszcze kilkanaście linijek, ale nie widzę sensu. Kreska jest wspaniała (z resztą, zakochałam się w niej jeszcze w Jiraishin'ie), postacie pełnokrwiste, fabuła trzyma w napięciu, więc po co dodawać więcej.
  Jedna z moich ulubionych mang sensacyjnych.

  Na koniec małe wspomnienie: kilka miesięcy temu jedno z polskich wydawnictw zaproponowało wydanie Sky High i Blue Heaven. Już się ucieszyłam, że dostaniemy coś dla doroślejszego czytelnika (nie napiszę dojrzalszego, bo to sprawa dyskusyjna), a tu jak zwykle. Szkoda, że odpadły z kretesem…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime