Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Puella Magi Madoka Magica

Tom 2
Wydawca: Waneko (www)
Rok wydania: 2013
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Głębokie uczucie Sayaki do dotkniętego niedowładem rąk skrzypka zaowocowało powstaniem nowej czarodziejki. Na szczęście brak doświadczenia Sayaka nadrabia niebywałym zapałem i chęcią niesienia pomocy innym, dzięki czemu wyciąga Madokę z tarapatów. Niestety tym samym natychmiast znajduje się na celowniku Sakury Kyouko, nowo przybyłej do miasta magicznej dziewczynki, która postanawia z miejsca wywalczyć sobie areał łowny na wiedźmy. Konflikt między dziewczynami narasta i wszystko wskazuje na to, że walka na śmierć i życie jest jedynie kwestią czasu. Wkrótce okazuje się, że w wyniku tej niepojętej dla prostolinijnej Madoki sytuacji na jaw wychodzą kolejne matactwa Kyuubeya.

Druga część mangi Puella Magi Madoka Magica jest znacznie ciekawsza od poprzedniej dzięki scenom walk i bardziej naładowanym emocjami dialogom. Ponadto pojawiła się jedna rozmowa pomiędzy Homurą a Sayaką, której nie pamiętam z anime. Brakuje za to kilku innych mniej istotnych wydarzeń, a te obecne są skrócone i jakby wepchnięte tylko po to, by zachować spójność z pierwowzorem. Ostatnimi czasy udało mi się obejrzeć kinową wersję przygód Madoki i dzięki temu teraz zauważam, jak bardzo brak udźwiękowienia i gry aktorskiej wpływa na odbiór właściwie tej samej historii.

Waneko ponownie wyceniło nieco mniej niż sto pięćdziesiąt stron na niecałe dwadzieścia złotych. Jeszcze raz więc powtórzę, że w porównaniu do dostępnych na rynku nowych pozycji to zdecydowanie drogo. Dodatków również nie przybyło – pod będącą już od dawna standardem obwolutą kryje się omake, w środku tomiku czytelnik znajdzie dwie kolorowe strony – jedną z ilustracją i jedną ze spisem treści, zaś na końcu posłowie. Na tym kończą się ciekawostki, na szczęście pod względem technicznym cena w zupełności wynagradza jakość wydania, co tyczy się także kwestii językowych. Z błędów znalazłem jedynie źle podzielone w dymku zdanie na stronie 69 – jeden z wyrazów został przeniesiony do następnego dymku, podczas gdy zaraz za nim występuje przecinek. To jednak zaledwie zgrzyt, tak samo jak czcionki zastosowane w scenach kłótni – kilka różnych krojów na jednej stronie utrudnia czytanie. Mam nadzieję, że kolejna część mangi uraczy nas nie tylko jakimś niespodziewanym zwrotem fabuły, ale także ciekawymi dodatkami.

Slova, 15 września 2013
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Waneko 7.2013
2 Tom 2 Waneko 9.2013
3 Tom 3 Waneko 11.2013