Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Waneko - Wydawnictwo komiksu japońskiego

Komentarze

No.6

 • Avatar
  Pl
  Rulu 14.01.2017 23:48
  Czy tylko mnie bolało to, że w mandze pojawiało się dużo literówek? A na końcu to już wgl pojechali! Nie wiem czy to było specjalnie czy jak bo aż mi ciężko w to wierzyć by ktoś np. nie wiedział jak się pisze słowo „może” bo zamiast tego było „morze” (mówię tu o tym jak Psiara pisała list do Shiona). Już nie mogli do końca chociaż wytrzymać. Mam wrażenie, że w mangach od Studia JG zawsze jest pełno literówek czy błędów. Nosz kurcze jak się coś już daje do sprzedaży to korekta nie boli -.-'. Wiem, że mają dużo pracy bo wydają chyba najwięcej mang ale właśnie też z tego powodu powinno im zależeć na czytelnikach! Ja ostatnimi czasy strasznie się zniechęciłam do mang właśnie z tego powodu. Przekłady są czasami straszne a u Studia JG to już wgl! (Ten kom. to wyszedł taki trochę to do polskiego wydania ale też bardziej ogółem do polskich wydań a w szczególności do Studia JG :D).
  • Avatar
   Enevi 15.01.2017 00:34
   Akurat podany przez Ciebie przykład „morza” jest błędem celowym, który miał pokazać, że Psiara nie potrafi poprawnie pisać ;)
   • Avatar
    Rulu 15.01.2017 00:55
    Tak akurat się modliłam by tak było ale zdziwiło mnie że raz coś napisała dobrze a raz źle (mówię o tym samym słowie). Poza tym nie masz pewności czy to było specjalnie :/.
    • Avatar
     Enevi 15.01.2017 01:11
     Fakt, różny zapis „morza” to była niekonsekwencja lub przeoczenie, ale sam list naszpikowany najróżniejszymi błędami również w wersji oryginalnej, więc mam pewność, że literówki w polskim wydaniu również były celowe.
     • Avatar
      Rulu 15.01.2017 11:59
      Dzięki to mnie przynajmniej uspokoiłaś :D. Bo tak se też próbowałam wmawiać, że to przez to, że Psiara nie potrafi pisać ale dowodów na to nie miałam ;-;.
 • Avatar
  M
  Ur 19.12.2015 21:48
  TAGI!!
  Nie żebym się czepiała, ale tutaj macie tag „josei”- „Głównymi bohaterkami są najczęściej dorosłe kobiety, rzadziej uczennice i nastolatki. Ten rodzaj mangi nie ma podtekstu seksualnego”. Dobrze wiedzieć, że Shion i Nezumi to baby, i wcaaale  kliknij: ukryte . Pozatym, jeśli masz tag shonen ai, to z automatu widownią są też homoseksualiści, więc moim zdaniem wstawianie tagu josei jest z lekka (bardzo) okrutne.
  • Avatar
   Enevi 19.12.2015 21:57
   Re: TAGI!!
   Fakt, w kategorii „widownia” powinno być co innego: mianowicie shoujo, bo tak zaklasyfikowane jest czasopismo, w którym publikowano rozdziały mangi. Poza tym, pomijając najbardziej utarte schematy powiązane z konkretną grupą docelową, granica między takowymi jest dość płynna i czasem bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić, że dany tytuł może należeć tylko do tej lub tamtej kategorii (sama piszesz, że bohaterkami „najczęściej” są kobiety, a „najczęściej” nie znaczy „zawsze” ;)). Swoją szosą, większość mang yaoi lub shounen ai należy do kategorii josei (idąc za schematami: tytuły przeznaczone dla homoseksualistów lądują zwykle w podkategorii bara. Dlatego radziłabym podchodzić do tej kwestii nieco bardziej elastycznie :D
   • Avatar
    Ur 20.12.2015 02:00
    Re: TAGI!!
    Z tym się nie zgodę. To tak jaby powiedzieć, że hetero dziewczyny zwykle oglądają porno, a nie romanse. Nie uważasz?
    Elastycznie owszem, ale chociaż by już to się zgadzało z oryginalnym tagiem a nie josei…
    • Avatar
     Ur 20.12.2015 02:01
     Re: TAGI!!
     Zresztą hetero chłopacy też nie zawsze tylko „ostre” rzeczy oglądają. Ale to temat na tyle sporny, że nie ma co się o to tu kłócić.
    • Avatar
     tamakara 20.12.2015 09:49
     Re: TAGI!!
     Demografia określa potencjalnego odbiorcę oraz (bardzo ogólnie) sposób prowadzenia fabuły, nie jej treść. A już w żadnym wypadku nie wskazuje na płeć głównego bohatera. Tyle lat się to wałkuje, a problem ciągle wraca…
     Banana fish jest zaklasyfikowane jako shoujo, a Ty się No.6 czepiasz. ha ha
     • Avatar
      Ur (z tel) 21.12.2015 08:35
      Re: TAGI!!
      Nawet nie kojarze Banana fish :P
      • Avatar
       tamakara 21.12.2015 18:34
       Re: TAGI!!
       Jak i wielu innych rzeczy, o czym świadczy rozpoczęcie tej dyskusji ;p
 • Avatar
  M
  badziewie 21.02.2014 12:29
  Jestem po 3 tomach mangi i w trakcie 4 tomiku powieści. Jak dotąd Nezumi najsympatyczniejszy wydaje się właśnie w mandze, w porównaniu z powieścią i anime. Poza tym manga zawiera dużo fajnych scenek, zwłaszcza na linii Nezumi­‑Shion, których w anime zabrakło. Polecam :)
  • Avatar
   Momo 19.08.2014 11:38
   A czy w mandze  kliknij: ukryte Wiem że to głupie strasznie pytanie ale jak wpisuje w wujka google „No.6 manga” to  kliknij: ukryte Nie wiem czy to manga czy dojinshi.
   • Avatar
    Grisznak 19.08.2014 12:46
    Gdy wpisujesz „Otoyomegatari”, to pierwszym stronami, jakie wyskakują, są strony z gołą Amirą (a tych jest zwykle jedna­‑dwie na tom – i to maksimum)
    Podejrzewam, że wyskakuje to, czego większość ludzi szuka…
   • Avatar
    Nyuuka 19.08.2014 16:28
    Całują i TYLKO całują :)