Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Azel Seimaden

 • Avatar
  M
  alice 31.07.2011 01:19
  A ja mam u siebie ten tomik i nie żałuję . Fakt,kreska okropna,ale tylko w tym tomiku. 7/10
 • Avatar
  M
  Jeyka 1.04.2011 00:03
  Bogu dzięki...
  ... że Waneko wydało Azela po Seimadenie, bo bym totalnie się zniechęciła do czytania tego. Nie mówiąc o tym, że od serii było o wiele słabsze i przede wszystkim dzięki temu, że serię najpierw zaliczyłam, miło było mi poznać parę sekretów o bohaterach, a nie męczyć się. Potraktowałam to jako bonus.
 • Avatar
  M
  Pazuzu 18.08.2010 16:08
  Super tytuł...
  ... jeżeli zechcecie się na stałe zrazić do Seimadena. Mamy słabe postacie, ledwie co przypominające charakterami te z głównej mangi, mamy koszmarny melodramatyzm (jasne, w Seimadenie też było go pełno, ale tam jest rozłożony na więcej tomów), przewidywalną fabułę i naprawdę kiepskie rysunki. Właściwie fatalne rysunki – najbardziej rozbroiła mnie nastoletnia Hilda przypominająca raczej burdelmamę z czterdziestoletnim stażem w zawodzie i w peruce a'la Violetta Villas. Rozumiem, pierwszy duży tytuł autorki, ale i tak widywałam lepsze graficznie doji.
  Ale zauważyłam w Azelu jedną zaletę – utwierdził mnie w przekonaniu, że najlepszymi postaciami w Seimadenie jest Tetius i Zerdi. Bo bez intryg pierwszego i porywyczości drugiego wychodzi absolutna sztampa.
  Nie polecam.
 • Avatar
  M
  Yumi Mizuno 22.02.2010 20:57
  Wystarczające
  Cóż, mnie się osobiście podobało. Przeszłość bohaterów jest teraz jasna, przez co w dalszym czytaniu mangi nie powinny pojawiać się problemy.
  Naprawdę jest to udana manga. Kreska, kreską, liczy się w końcu fabuła.
 • Avatar
  M
  Grisznak 17.03.2009 22:29
  słabizna
  Słabe. Kiepski rysunek, do tego niezbyt wciągająca fabuła. Przekonało mnie, żeby Seimadena nie dotykać.
 • Avatar
  M
  Soniasonia 3.07.2008 22:00
  Dobre wprowadzenie do Seimaden
  ... tak też należy tą mangę traktować. Przedstawione są w niej główne postaci, poznajemy nieco ich przeszłóść (ja zaczęłam Seimaden bez znajomości Azela- miałam na początku pewne trudności w połapaniu się, kto jest kim i o co chodzi^^). Poza tym, dobrze jest zobaczyć, jak się poznali Rod i Hilda, czyż nie?