Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Vampire Knight

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • odpowiedzi: 0 eefd 21.04.2010 17:53:56 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  Canis 31.01.2010 22:37
  Spodobała mi się ta manga
  Z VK nie miałem wcześniej żadnego kontaktu. Kupiłem tomik na próbę. Obwoluta bardzo mi się podoba, jest to jakieś odświeżenie, nie miałem jeszcze mangi z takim „gadżetem”. Okładka jest brzydka, ale jej raczej się nie ogląda. Sama manga bardzo fajna i wciągająca (pomimo, że raczej kierowana do płci pięknej). Bardzo podoba mi się kreska, szczególnie jeśli chodzi o główną bohaterkę.
  Tłumaczenie też na odpowiednim poziomie, jedyne moje zastrzeżenie, to to, że zwrot „sempaj” został przetłumaczony na siłę na „kolega”. Ale to jedyna wada.
  Pierwsze wrażenia pozytywne, z pewnością kupię kolejne tomiki.

  Btw. Ktoś ma informacje co ile ma wychodzić VK?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Pl
  odpowiedzi: 2
  Miharu-chan 19.01.2010 20:52
  Bardzo porządnie wydany tomik!
  A ja się nie zgadzam z komentarzem poniżej.
  Z moją okładką (obwolutą) jest wszystko w porządku z technicznego punktu widzenia i ogólnie uważam, że jest bardzo ładna. To prawda, że okładka pod obwolutą nie zachwyca, ale od czegoś ta obwoluta jest, prawda? Jak się nie podoba to jej nie ściągać.
  U mnie strony tytułowe się bronią i nie widzę w nich niczego złego.
  Poza tym, uważam, że tłumaczenie stoi na bardzo dobrym poziomie, nie dopatrzyłam się też literówek i innych tego typu błędów.
  To prawda, że cena wysoka, ale co zrobić. Waneko broni się wzrostem cen papieru, moim zdaniem mogliby chociaż kolorowe strony zrobić, jak ich nie będzie to też przeżyję.
  Ogólnie rzecz biorąc, Waneko jak zwykle trzyma poziom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Pl
  odpowiedzi: 1
  lewa 14.01.2010 09:48
  tragedia
  jeśli chodzi o wydanie przez Waneko. Okładka jest masakryczna i nie umywa sie do tych wydawanych przez JPF chociażby… Zamówiłam sobie u nich tomik VK mimo,iz anime jakoś nie mogłam przełknąć no ale kolekcjonuję mangi i postanowiłam,że może manga będzie lepsza. Dopiero to 1 tom więc nie wypowiem się ale jak zobaczyłam polskie wydanie VK to mnie zatkało. Postacie na okładce są jakby rozmyte , dziwne czarne linie .Nie wiem jak jest w oryginale ale strony tytułowe są takie jasne .Nie mają takiej głębi. Nie wiem,może dostałam wadliwy tomik. Ehhh i ta zielona okładka bod obwolutą aż razi ... Masakra i do tego aż 19 zł za taki cienki tomik ???Przesadzili moim zdaniem powinno być góra 15 zl ....
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime