Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Liar Game

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  MeinLieberJohan 21.06.2016 14:39
  Niezwykle wciągająca manga
  Manga jest niesamowicie interesująca a rozgrywki pomiędzy graczami wręcz fascynujące. Główna bohaterka jest dosyć irytująca, ale można się do niej przyzwyczaić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Kawelia 28.03.2012 21:29
  Liar Game
  Można powiedzieć, że to naprawdę boska manga…

  Ale zacznę od tego co mnie aktualnie najbardziej denerwowało, a mianowicie: rysunek. Może nic mu nie brakowało, ale tła jakieś takie pustawe, brak szczegółów, a do tego postaci mające chorobę, którą nazwałabym 'odwrotność wodogłowia', bo jakieś takie spłaszczone od tyłu były, jakby każdemu przyłożono patelnią tuż po urodzeniu i w dodatku wszyscy tacy brzydcy. Ale im dalsze rozdziały tym rysunek się poprawiał i głowy przestały być aż tak bardzo spłaszczane a i postaci jakoś wyładniały na twarzy (mówią, że zakochani ładnieją – może wszyscy się po zakochiwali?). I w zasadzie to by było na tyle z tego co mnie denerwowało, reszta to jakiś majstersztyk. :)

  Po pierwsze konstrukcja postaci: nie ma postaci, które tworzą tło, każdy ma konkretny cel i każdy w każdym momencie może się nagle stać ważnym partnerem/przeciwnikiem. Jedyny minus to taki, że prawie każdy ma tragiczną przeszłośćTM. Relacje między bohaterami też nie są proste, każda wieź niesie za sobą pewne konsekwencje, zarówno profity jak i straty. Nawet między parą głównych bohaterów istnieją zatargi i sprzeczności interesów. Właściwe to mam ochotę trochę bardziej przybliżyć ich osobowości, ale cały smaczek w podążaniu z historią mógłby zniknąć, więc napiszę jedynie, że Nao Kanzaki to z początku wyglądająca na naprawdę naiwne i nieporadne dziecko, natomiast Shinichi Akiyama jest bystrym i przebiegłym mężczyzną z lekka nieprzystępnym, ale o silnej osobowości.

  Na ostatek zostawiłam rozgrywki jakie prowadzą bohaterowie. Używają prawdziwych strategi psychologiczno­‑bojowych do przechodzenia przez kolejne rundy. Manga raczej nie jest dla tych, którzy aktualnie myślą, że niektóre postaci zapuściły żurawia do scenariusza. Wszystkie techniki i triki są aktualnie możliwe do przewidzenia lub użycia, choć oczywiście procent powodzenia niektórych z nich jest na granicy absurdu, by z tego w realnym świecie korzystać. Klucząc pomiędzy rozgrywkami prowadzonymi przez graczy miałam wiele przyjemności zarówno wtedy gry udało mi się odkryć naprawdę zawiły plan któregoś z nich lub zostać zaskoczona przez najbardziej banalne rozwiązania.

  Gorącą polecam. :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime