Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Uśmiech Kanoko

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  miau_miau 7.02.2018 01:45
  Mangę czytało mi się przyjemnie, tłumaczenie jest bardzo dobre, dialogi brzmią naturalnie.
  Fabuła jest epizodyczna, co dla mnie jest małym minusem, tomiki czytałam z przerwami.  kliknij: ukryte 
  Każdy rozdział opowiada o Kanoko w coraz to nowej szkole, bohaterka śledzi z boku różne sytuacje, ale z reguły i tak w końcu zostaje w nie wplątana. W każdym rozdziale pojawia się jej kolega z jednego z gimnazjów Tsubaki, który pod różnymi pretekstami ją odwiedza. Ewidentnie widać, że dziewczyna mu się podoba, choć ona w ogóle tego nie zauważa (pod względem relacji międzyludzkich Kanoko jest dość nieobyta, z racji tego że większość czasu spędzała sama). Moim zdaniem nie kwalifikowałabym mangi (przynajmniej tej trzytomowej części, nie mam na myśli całości łącznie z kontynuacją) do typowego romansu – relacja między bohaterami to raczej początek  kliknij: ukryte 
  Spodobała mi się główna bohaterka – wyróżnia się zdecydowanie od kobiecych postaci w shoujo, nie wpisuje się w żaden schemat, jest nieco sarkastyczna – to miła odmiana. Interesująca jest również jej przemiana – od osoby, która wybiera samotność, do takiej, która pierwszy raz się z kimś zaprzyjaźnia i robi to dość nieporadnie.
  Pozostali bohaterowie są sympatyczni, często ukazani w przerysowany sposób.
  Jedyne co mnie odstraszało od tej mangi, to wściekleróżowe okładki, ale mają one chyba być zabiegiem celowym, jest ona w końcu satyrą na shoujo.
  Ogólnie polecam, jak ktoś szuka czegoś lekkiego, zabawnego, z nietypową główną bohaterką ;)
  7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Namida 5.01.2015 17:42
  Będzie wydana
  Studio JG dzisiaj zapowiedziało, że wyda tę mangę :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime