Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Taiyou no Ie

 • Avatar
  M
  HitoKirai 15.02.2015 11:13
  END
  Skończyło się… Skończyło się… Skończyło się! Nie mogę w to uwierzyć! Tyle czekania..! A to już koniec ;( Ale Manga bardzo mi się spodobała, jedynie ubolewam, bo to już koniec… Kreska była przejrzysta, postacie były śliczne, zwłaszcza Mao, była taka Cawaii!! A zakończenie mangi, czyli ostatnie dwa rozdziały, i jedna scena z ostatniego rozdziału, były, że tak powiem: RIGHT IN THE KOKORO! Aż mnie coś ścisnęło ;p Ogólnie nie mam zażaleń, choć widać, że to są takie porządne okruchy życia i mało tu komedii, ale seria była naprawdę sympatyczna i daję jej 8/10 na chwilę obecną, więc polecam :)
 • Avatar
  M
  Kanivaru 16.07.2014 23:51
  No nie wiem.
  Zacząłem czytać i mimo, że zarys ogólnej fabuły mi odpowiada, to kreski nie mogę ścierpieć. Jest śliczna ale nijaka. Wszystkie żeńskie postacie wyglądają dla mnie identycznie i to jest problem, przez który trudno mi się zżyć z którąkolwiek z nich. W dodatku mimika każdej z postaci ogranicza się do trzech różnych wyrazów i czerwienią się co drugie słowo. Bohaterka mogłaby być naprawdę ciekawa ale wydaje mi się w wielu sytuacjach po prostu głupia. W dodatku jak na osobę z rozbitej rodziny jest tak komicznie nieporadna, że aż ciężko mi uwierzyć w jej sytuację.
  • Avatar
   Salva 17.07.2014 14:18
   Re: No nie wiem.
   W przypadku kreski obawiam się, że osobiste preferencje są znaczące. Mnie kreska ogółem powaliła na kolana i zaspokajała moje poczucie estetyki niemal na każdym kroku, ale ja też mam tendencje do bycia niesamowicie wybiórczą. Zwracam uwagę na to co mi się podoba, często ignorując niedociągnięcia.

   A owszem, właśnie to jak „głupio” zachowuje się bohaterka wydaje mi się cudowne, jak dzieciak ale nie jak kukiełka czy szmata do podłogi często widywana w shoujo. Dodatkowo jej nieśmiałość i nieporadność jak dla mnie są usprawiedliwione. Ale tu mogę mieć za dużo doświadczeń własnych więc nie upieram się, że tak to zostanie odebrane przez innych.