Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Animatsuri 2018

Komentarze

Annarasumanara

 • Avatar
  M
  Salva 23.02.2015 10:50
  Do you believe in magic?
  Ostrzegam, będą spoilery. Osoba, która szuka jedynie rekomendacji niech zwyczajnie ominie mój komentarz. Aczkolwiek tak, to jest komiks WART przeczytania.

  Pewnie, że można sobie dopowiedzieć realistyczną i spójną historyjkę do tego co wyprawiał L. Ale dla mnie to nie wszystko. Ja naprawdę wierzę w to, że on był magikiem. Prawdziwym. Nie tylko osobą, której umysł został wypaczony przez stres i presję. Pewnie, że jest to historia o dojrzewaniu i odpowiedzialności i o życiu. Ale ja mimo wszystko odmawiam uznania, że o, wszystko jasne. To była piękna historia, miejscami przerażająca (samo miasteczko sprawiało, że było mi zimno), miejscami urocza (dylematy i walka z uczuciami jajogłowego). Nie mogłam też przez cały czas czytania przestać widzieć George'a w Lu. Ai mniej mi przypominała Yukari, ale L od samego początku miał podobną aurę jak George. Troszeńkę mi to skrzywiało perspektywę. Bardzo podobała mi się ewolucja charakteru Jajogłowego. Z niecierpliwością czekałam na moment, aż ktoś pęknie mu balonik. Bardzo też liczyłam na rozwinięcie wątku z nim i Ai. Nie miałam żadnych wątpliwości, że to co łączyło ją z L zdecydowanie nie podpadało pod romantyczną miłość. I bardzo dobrze. Kilka lat temu byłabym rozczarowana zakończeniem, teraz jestem zachwycona. To było dobre zakończenie, DOBRE. Nie realistyczne, nie naciągnięte. Dokładnie takie jak trzeba.
 • Avatar
  M
  Naija1 19.02.2015 10:22
  Absolutnie niesamowity komiks
  Wspaniała rzecz. Historia jest prosta, ale ciekawa, z dobrym przesłaniem. Bohaterowie nie są płascy i jak najbardziej można się do nich przywiązać. Jednak najbardziej zachwyciło mnie graficzne przedstawienie historii -sposób kadrowania, eksperymentalne ujęcia i dynamizm rysunku w niektórych momentach. To jest coś, co po prostu nie mogłoby zostać stworzone jako zwyczajny czarno­‑biały tomik, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Prawdziwe cudo.
 • Avatar
  M
  Subaru 6.01.2015 15:13
  Annarasumanara
  Piękna, choć bardzo prosta historia o wkraczaniu w dorosłość, podporządkowywaniu się, odwadze, by sięgać po własne marzenia i nie tracić w sobie iskry indywidualności. Temat w Azji jak najbardziej na czasie, choć nie tylko tam. Przesłanie jest wyraźne, ale nie ma taniego moralizatorstwa.

  Graficznie bardzo oryginalnie, wykorzystane są nawet zdjęcia, sporo figur geometrycznych; ciekawe zabiegi.

  Warto przeczytać.
 • Avatar
  M
  Riellee 16.06.2014 22:19
  Absolutnie czarująca! Pochłonęła mnie już od pierwszych stron. Z pewnością nie jest to dzieło łatwe, często trzeba zatrzymać się i pomyśleć, wyciągnąć jak najwięcej mądrości z treści. Cudowna historia o wkraczaniu w dorosłość, różnicami między dorosłym a dzieckiem, a także o tolerancji oraz jednostkach wyróżniających się na tle społeczeństwa.
 • Avatar
  M
  darksamurai 15.06.2013 00:43
  Manhwa bardzo mile mnie zaskoczyła, kiedy ją czytałem. Z pomysłem, zrealizowana dokładnie, do tego posiadająca „to coś”, co sprawia, że ciężko się oderwać od monitora (czekanie na kolejne wypustki nie należało do miłych). Najbardziej urzekły mnie motyw z nadmuchaną głową Na Il­‑Deunga oraz użycie kolorów.
 • Avatar
  M
  Hiyaki 29.01.2013 22:32
  Majstersztyk
  Piękna, tajemnicza, magiczna i wciągająca opowieść. Nie da się od niej oderwać, wciąga w swoją niebywałą historię. Polecam każdemu, bo naprawdę warto.
  10/10
 • Avatar
  M
  arcueid 11.12.2012 22:34
  Szara codzienność zaczarowana wyobraźnią
  Ciekawie narysowana, magiczna, wciągająca i trzymająca w napięciu :) 10/10 dokładnie tego chciałam od tej mangi i się nie zawiodłam.
 • Avatar
  M
  dark whisper 20.08.2012 22:11
  MAGICZNA
  i tyle w temacie