Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Hikari 2019

Wzgórze Apolla

Tom 5
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-74715-25-6
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Wszyscy przeżywają wzloty i upadki, ale niedojrzałość i brak doświadczenia Kaoru sprawiają, że jego relacje z wydawałoby się najlepszym przyjacielem gorsze być już chyba nie mogą. Sentaro, zdeterminowany, by pomóc koledze w potrzebie, zupełnie nie rozumie postawy Nishimiego, a problemy sercowe dodatkowo komplikują sprawę. Zupełnie z boku stoi zagubiona Ritsuko, która nie może dojść do ładu z własnymi uczuciami. Tymczasem Yurika postanawia rozmówić się z Junichim… Oj, będzie się działo.

Piąty tom Wzgórza Apolla, czyli w sumie już półmetek historii, zabiera czytelników w dalszą podróż po problemach przyjacielsko­‑miłosnych grupy pięciorga młodych ludzi. Pięciorga, bo w tej części do gry na serio włącza się nieobecny w poprzednich częściach starszy kolega Sentaro, który, jak się okazuje, już od przyjęcia bożonarodzeniowego miał oko na Yurikę, a patrząc na okładkę, można odnieść niesłusznie wrażenie, że jego wątek wysunie się na pierwszy plan. Zdecydowanie więcej miejsca poświęcono jednak rozterkom głównego trio, ale nie martwicie się, bo kolejna część powróci do wątku Junichiego i gwarantuję, że jest na co czekać.

Wspomnianych powyżej komplikacji uczuciowych jest sporo, ale autorka bardzo zgrabnie, acz nie zawsze w przyjemny dla każdego bohatera sposób konsekwentnie rozwiązuje kolejne problemy (lub dokłada kolejne). Robi to realistycznie i bez przesadnego dramatyzmu, choć powyższy opis mógłby sugerować coś zupełnie innego. To nie jest łzawy romans z pięciokątem miłosnym na pierwszym planie. Na tym etapie widać, że pani Kodama w pewnych kwestiach już zadecydowała, co będzie dalej i nie ma zamiaru ciągnąć tej zabawy w nieskończoność, za co należą się jej brawa.

Wydawnictwo J.P. Fantastica po raz kolejny uraczyło nas bardzo dobrej jakości wydaniem i właściwie powinnam przepisać w tym miejscu akapit z recenzji poprzednich tomików – dotyczy to zarówno oprawy, jak i świetnego (jak zwykle zresztą) tłumaczenia.

Na końcu jak zwykle znajdziemy krótką opowiastkę niesamowitą, tym razem w postaci uroczego romansu o nieprzewidywalnych skutkach zażywania niesprawdzonych specyfików odchudzających. Oprócz tego w tomiku są jeszcze posłowie, zapowiedź kolejnej części i stopka redakcyjna. Reklam brak.

Byle do następnego tomu!

Enevi, 1 maja 2016
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 7.2015
2 Tom 2 J.P.Fantastica 9.2015
3 Tom 3 J.P.Fantastica 11.2015
4 Tom 4 J.P.Fantastica 2.2016
5 Tom 5 J.P.Fantastica 3.2016
6 Tom 6 J.P.Fantastica 7.2016
7 Tom 7 J.P.Fantastica 11.2016
8 Tom 8 J.P.Fantastica 1.2017
9 Tom 9 J.P.Fantastica 4.2017