Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Wydawnictwo Waneko 2

Komentarze

Akira

 • Avatar
  M
  hakman4 13.04.2011 22:42
  Piszę ten komentarz na podstawie pierwszego tomu. Każdy obeznany fan mang i anime wie co to jest „Akira”. Fabuła rozwija się dość szybkim tempie,ale odkrywając tylko wiele innych szczegółów. W Polskim wydaniu można zarzucić wielokrotne podzielenie na 19 tomów całej serii a przez to łaknie się następnego tomu bo za mało jest wytłumaczenia czemu tak się dzieje a nie inaczej. Pokazywany jest upadły świat dawnej cywilizacji po wybuchu, który jest pełny demoralizacji i wyniszczenia młodzieżą gdzie jest pokazana akcja.
  Kreska jest inna i to odznacza ,że jest z lat 80­‑tych wraz z jej stylem.
  Dobra manga i stawiam jej 9/10 i z chęcią sięgnę po następny tom : ).
 • Avatar
  M
  kikimora 5.08.2010 13:28
  Genialne dzieło, stoi u mnie w chałupie na ołtarzyku wzniesionym specjalnie dla Akiry ;D. Teraz już czegoś takiego nie robią – genialna kreska, dopracowane szczegóły, te panoramy zniszczonego miasta, skomplikowana fabuła… Klasyka.
 • Avatar
  M
  Lothers 10.02.2010 01:30
  Co do zamotanej fabuły można się zgodzić, nie każdemu przypadnie do gustu, ale kreska? Jest po prostu mistrzowska!
 • Avatar
  R
  Ania :) 6.10.2009 19:40
  Czy ten wspomniany wywiad z tłumaczem nie był czasem dla Mangazynu? Na pewno czytałam w nim o szlagu bezrobotnych :) Chyba ze w Kawaii też był, wcześniej :)
 • Avatar
  M
  Shizuka 6.10.2009 17:12
  „Akira” to dość specyficzna manga, na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Mi na przykład nie spodobała się zamotana fabuła (a może to ja jej nie zrozumiałam, nie wiem). Trudno mi się wypowiedzieć co do kreski – z jednej strony ten styl niezbyt mi się podoba, a z drugiej  – niektóre strony naprawdę robią wrażenie, podobnie jak okładki. Anime radziłabym obejrzeć wszystkim, a jeśli komuś bardzo się spodoba, to wtedy można sięgnąć po mangę.
 • Avatar
  M
  blue 9.02.2008 03:05
  po prostu przecietniak ...
  Przecietna manga, z prosta historia i kreska. Moze kiedy zostala wydana byla czymsc specjlanym, niestety dzis nie moge jej polecic nikomu.
  • Avatar
   Ehmm 16.06.2009 23:36
   Re: po prostu przecietniak ...
   blue napisał(a):
   Przecietna manga, z prosta historia i kreska. Moze kiedy zostala wydana byla czymsc specjlanym, niestety dzis nie moge jej polecic nikomu.


   Słucham?
   Przeciętniak?CHYBA ŻARTUJESZ?!!!
   AKIRA to najlepsza manga jaka kiedykolwiek powstała!Założę się że przeczytałeś jeden tom i szpanujesz, ja przeczytałam CAŁĄ mangę 3 razy i doszłam do wniosku że te wszystkie naruto,dragon ball,bleach to tylko jedna wielka kupa *****.
   AKIRA to klasyk i nie wyobrażam sobie fana mangi i anime (a przynajmniej osoby uważającej siebie za niego),który by jej nie przeczytał.
   Wybacz że tak się unosze ale nie moge znieśc tego że ludzie zachwycają się tymy piece of shit typu naruto kiedy powstało tyle wspaniałych mang, które mogą nas nauczyc a nikt ich nie zna.AKIRA jest klasykiem samym w sobie i Bogiem cyberpunku.Nawet ten powszechnie znany i ceniony Neon Genesis Evangelion nie dorównuje AKIRZE do pięt.
   Tak więc nie pisze czy polecam czy nie tylko po prostu musicie to przeczytac,nie czytałeś/aś to nawet nie czekaj tylko się bierz za nią.Nie ma opcji żebyś jej nie przeczytał!
   20/10!
   • Avatar
    san 7.10.2009 17:34
    Re: po prostu przecietniak ...
    wiesz, z tym unoszeniem się masz rację – nie rób tego, to zawsze źle wygląda (i jest potem pożywką dla kłótni ;)

    co do „akiry” – tej mangi w żadnym wypadku nie można uznać za przeciętną. Jest dobra, genialna, jest klasykiem, czy co tam jeszcze :), ale nie przeciętna. Przeciętne są wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej popularne masówki(choćby wspomniany już „naruto”), które, aczkolwiek niewątpliwie sympatyczne, nic do gatunku nie wnoszą.