Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Corpse Party: Blood Covered

 • Avatar
  M
  Fall 13.02.2013 17:02
  Me gusta
  Podoba mi się że manga traktuje wydarzenia z gry 'po swojemu'. Grałam w Corpse Party i jest to bardzo wzruszająca i wciągająca historia. Momentami potrafi też przerazić czy obrzydzić. Manga jest utrzymana w podobnym klimacie z tym że wplata w fabułę niektóre 'złe zakończenia' z gry co urozmaica lekturę czytolnikom którzy w grę grali.
  Teraz ponarzekam na kreskę. Mam wrażenie że autorowi czasem sienie chciało a czasem zapomniał że postaci mają po 16 – 17 lat i rysował je karykaturalnie niemal jak dzieci. Podobnie jak w Higurashi twarze postaci mają tu ogromne znaczenie, mianowicie ich ekspresje. Tu znowu przewalam oczami patrząc na paskudnie narysowane profile, zbyt wielkie gały jak na ten klimat (to serio psuje efekt). Nie jest to kreska generalnie zła,, są po prostu momenty gdzie postaci są z buta potraktowane.
  Fabuła ... tu się nie wyrażam bo dla mnie jest wyśmienita. Ileż rodzajów ludzkich strachów, słabości i żądzy tu widać. Jak bardzo postaci sie zmieniają w tym ekstremalnym środowisku. Jak dla mnie smaczek i licze na to że kiedyś ktośpodejmie sie wydania w polsce.
 • Avatar
  M
  @leksy12 3.02.2013 17:07
  A czemuż to manga nie jest powiązana z anime?
  • Avatar
   Enevi 4.02.2013 00:10
   Przeoczenie. Dziękujemy za zwrócenie uwagi :)
  • Avatar
   Maniga 11.02.2013 16:27
   Nikt nie wie… Podobno niedługo ma wyjść anime, są zwiastuny, nawet krótkie filmiki, ale na razie, nikt nie zna daty…
   • Avatar
    @leksy12 11.02.2013 18:27
    To, że seria anime ma wyjść, to ja wiem. Chodziło mi o to, że w tytułach powiązanych brakowało OAV, które jest zapowiedzią.