Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Karneval

 • Avatar
  Pl
  Misuzu 6.10.2014 21:35
  Na waneko.pl można znaleźć przypuszczane daty wydania następnych tomów.
 • Avatar
  M
  Naija1 26.01.2014 13:27
  Ekhm...
  Cienkie to, cienkie. Ni to ciekawe, ni to specjalnie zabawne. Dziwię się, czemu Waneko zabrało się za coś takiego, chyba tylko ze względu na dosyć świeże anime. Osobiście wymiękłam po 2. tomie, zupełnie nic mi się nie spodobało (tak, kreska również). Nikomu nie polecam.
  • Avatar
   Yass 26.04.2015 23:54
   Re: Ekhm...
   Moim zdaniem wiele tu zależy od gustu i typu humoru. Ty uważasz to za cienkie i niezbyt zabawne, dla mnie kreska jest fantastyczna, poczucie humoru genialne, a fabuła dobrze dopracowana, co sprawia, że manga mnie bardzo ciekawi. Osobiście jestem wdzięczna Waneko za pracę nad tą mangą i mam nadzieję, że wydadzą wszystkie tomy.
 • Avatar
  M
  Pandora 27.07.2013 22:17
  pytanko...
  Przepraszam, że tu piszę, ale czy manga jest spod gatunku yaoi bądź zawiera (choćby w dalszych tomach) sceny przeznaczone dla dojrzałych widzów? Jest to dla mnie po prostu ważne, gdyż staram się takich mang unikać
  • Avatar
   Sayuki78 28.07.2013 11:10
   Re: pytanko...
   Nie, to nie jest yaoi ani nic pokrewnego, więc nie ma się czego obawiać ;) Chyba, że dwaj obejmujący się panowie tudzież dość niejednoznaczne spojrzenia cię odrzucają, wtedy lepiej nie sięgać po tę mangę.
   • Avatar
    Meliona 28.07.2013 11:41
    Re: pytanko...
    W Karnevalu nie ma nic z yaoi/shonen­‑ai. Są tylko relacje czysto koleżeńskie/przyjacielskie. Można tylko wysuwać niestworzone teorie
  • Avatar
   Grisznak 28.07.2013 13:30
   Re: pytanko...
   Gdyby zawierało, to na okładce byłoby "+18”, a Waneko by pewnie tego nie wydało.
 • Avatar
  M
  Ushiwakamaru 27.07.2013 00:23
  Dobrze było i zdechło.
  Jestem po lekturze pierwszego tomu i niestety, wielkie zachwyty nad cudownością mangi to jak na razie jedna wielka przesada. Główny bohater jest dla mnie niemożliwy do polubienia – to kompletny idiota pozbawiony jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego. Trudno też o nadrabiająca to fabuł – pierwsze 70% mangi to jeden wielki Benny Hill z wiadomo czym krążącym od rak do rąk. Serio, brakowało mi tylko odpowiedniej melodyjki. Fabuła idzie jakby miała schizofrenię – śmiertelna powaga i trupy na zmianę z czysta, bezsensowną komedią. Najlepsze jest wprowadzenie pod koniec tomu strasznego, wstrętnego mordercy,który już trafia na głównego bohatera i… nico. Nico, rozwiązanie deus ex dupa, by to zidiociałe niewiniątko nie oberwało za własną głupotę. Na razie manga bardzo mnie zawiodła i faktycznie, jedyne co nie zawiodło to dobra kreska.
 • Avatar
  M
  Grisznak 19.06.2013 15:49
  [link] – pierwszy rozdział Karneval po polsku, udostępniony przez Waneko.
  • Avatar
   Chudi X 20.07.2013 13:16
   Chwała Waneko za udostępnienie pierwszego rozdziału. Miałem kupić tomik, bo skoro manga jest przygodówką z zagadkami i tajemnicami to sądziłem, że przypadnie mi do gustu. Jednak przeczytanie próbki od wydawcy utwierdziło mnie w przekonaniu, że będzie inaczej. O ile jeszcze do zniewieściałych bohaterów z Ourana lub podobnych męskich haremówek nie mam nic, to ten cały Nai uwłacza wszystkiemu co męskie. Jak zobaczyłem jego facjatę i zachowanie dostałem takiego obrzydzenia, że miałem ochotę drania osobiście zabić (wykastrowanie w grę nie wchodzi, z góry zakładam, że nie ma go czego pozbawiać). Serio, tak zniewieściałego i zmoderowano (mógłbym użyć bardziej dosadnych i wulgarnych określeń, ale obrońcy poprawności językowej by mi pocięli posta xD) głównego bohatera dawno nie widziałem. Szkoda, że nie jest kobietą, może lepiej by to wypadło.

   Zmoderowano. Na przyszłość proszę używać synonimów niewulgarnych.
   Moderacja
   • Avatar
    Grisznak 20.07.2013 13:25
    Przecież od początku było wiadomo, że ta seria to cut, robiony pod fanki Kuro itd. Ponoć anime to tragedia, w której niewiele, poza bizoniną, jest.
    • Avatar
     Chudi X 20.07.2013 13:30
     O bizonach wiedziałem, tylko nie sądziłem, że będzie to bizonizna, która od kobiet niewiele się różni. W każdym razie dzięki temu pierwszemu rozdziałowi zaoszczędzę trochę funduszy.
     • Avatar
      Tren 20.07.2013 18:40
      O bizonach wiedziałem, tylko nie sądziłem, że będzie to bizonizna, która od kobiet niewiele się różni.

      Jeśli mówisz o Naiu to wypraszam sobie porównywanie go do kobiet. To, że ty nie chcesz się do niego przyznawać nie znaczy, że musisz zrzucać jego charakterystykę na płeć przeciwną.
  • Avatar
   VampireKnightRima 27.07.2013 21:57
   dzięki
   przydatna rzecz taki jeden rozdział… Chociaż nadal nie wiem, czy kupić ten 1 tom… czytałeś? Czy to jest coś w rodzaju Kuroshitsuji, czy jest choć trochę lepsze?
   • Avatar
    Grisznak 27.07.2013 22:17
    Re: dzięki
    Nie mam pojęcia, bo dla mnie Kuroshit to akurat nie jest przykład czegoś interesującego.
  • Avatar
   Meliona 28.07.2013 11:47
   Nai to dzieciak, a jako że to dziecko, to jest naiwny. Poza tym Nai  kliknij: ukryte 
   Karneval zdaje się być bardziej „sŁiTa$ny” od Kurosha, dla mnie mają bardzo zbliżony poziom. Z tą różnicą, że w Kuroshu mam dwóch bohaterów pobocznych, których lubię, a w Karnevalu żadna z postaci nie zdobyła mojej sympatii.
 • Avatar
  Pl
  nika-chan 11.02.2013 20:59
  wyjscie
  ogolnie to nie zapowaida sie ciekawie… jednak za ten tytul wzielo sie waneko, no zobaczymy…
  • Avatar
   Kazeneko 17.06.2013 14:51
   Re: wyjscie
   Jak dla mnie manga jest świetna… każda postać ma swój uniwersalny charakter oraz mroczną przeszłość, o której autor informuje wraz z rozrostem fabuły. Choćby porównanie dziewczyn… niebieskowłosa dama z pierwszego statku jest władcza, czasami leniwa i skupiona na sobie, tymczasem złotowłosa piękność jest cicha, dba o wszystkich, pomaga… Nai-  kliknij: ukryte nie rozumiejące nic ze świata ludzi, Gareki małomówny, podejrzliwy, nie ufny, typ obserwatora… a wraz z fabułą każdy się zmienia ^.^