Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Medalikon Horror Show 2019

Golden Time

Tom 7
Wydawca: Studio JG (www)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-80012-70-7
Liczba stron: 178
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Poprzedni Banri (znaczy, ten sprzed wypadku) zdecydowanie nie życzy sobie całkowitego zapomnienia o nim i wymazania go z życia „właściciela”. W tym celu chce przedsięwziąć pewne kroki i przejąć całkowitą kontrolę nad „nowym” Banrim. Powoli mu się to udaje, zwłaszcza w momentach, gdy Banri próbuje przejść do konkretów z Koko, co prowadzi do ochłodzenia stosunków między nimi. Koko próbuje temu zapobiec, przymierzając wraz z Oką wystrzałowe plażowe kreacje i planując spędzenie miłego dnia nad morzem. Jednak wypad na plażę przyjmuje dosyć nieoczekiwany obrót. Nie wszystko bowiem idzie zgodnie z planem, a co więcej, powrót z wyjazdu jest niestety wyjątkowo dramatyczny.

W tym tomie poznajemy ojca Koko i okazuje się, że nie jest on aż tak straszny, jak mogłoby się Banriemu wydawać – wprawdzie nie życzył sobie, by jego córka się z nim spotykała, ale miał najwidoczniej powody inne niż status społeczny. Na plus należy policzyć, że nasi bohaterowie w końcu wyrzucają sobie wszystko, co im leży na wątrobie, a co tak naprawdę związane jest z permanentnym uciekaniem obojga – czy to, w przypadku Banriego, przed przeszłością, czy też jak u Kagi, przed odpowiedzialnością za narażenie życia przyjaciół. Niestety, i to odbieram jako minus, mamy też wtręty „starego” Banriego, który jest wściekły o ignorowanie go przez nową osobowość, co naprawdę brzmi dosyć absurdalnie. Bardziej zaczyna mi tu pasować opcja osobowości wielorakiej, wykształconej po wypadku, niż samej amnezji.

Humor i scenki rodzajowe z życia studentów utrzymują się na stałym poziomie – tym razem z przewagą dylematów związanych z wyborem właściwego kostiumu czy też umiejętnościami kulinarnymi Koko, tak więc miłośnicy fanserwisu plażowego także otrzymają jego solidną porcję. Tłumaczenie nie uległo znaczącym zmianom, a wypowiedzi bohaterów pozostają adekwatne do charakteru postaci.

Tomik zawiera pięć rozdziałów dotyczących głównego wątku – czyli wycieczki na plażę i wydarzeń okołoplażowych, oraz rozdział bonusowy: Lato! Kostiumy! Kąpiel!, o wyprawie dziewcząt na basen, zakończony podziękowaniami autorki. Na początku znajdują się cztery kolorowe strony z tytułem, spisem treści oraz ilustracją, na której tym razem znajdziemy Rindę i Nanę na plaży. Na obwolucie z kolei umieszczono plażowe wersje Koko i Oki, a na okładce kolejny minikomiks, tym razem zatytułowany Chinami Oka radzi: Jak wybierać kostiumy kąpielowe, nawiązujący do akcji przeprowadzonej przez Koko wewnątrz tomiku.

IKa, 13 lutego 2018
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Studio JG 4.2016
2 Tom 2 Studio JG 7.2016
3 Tom 3 Studio JG 9.2016
4 Tom 4 Studio JG 12.2016
5 Tom 5 Studio JG 6.2017
6 Tom 6 Studio JG 10.2017
7 Tom 7 Studio JG 1.2018
8 Tom 8 Studio JG 3.2018
9 Tom 9 Studio JG 6.2018