Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Złamane skrzydła

 • Avatar
  M
  Keito 16.11.2014 17:12
  Opis
  W opisie tej mangi jest napisane, że któryś z nich jest uzależnienionym od seksu masochistą… Więc mam pytanie – są tam pokazane seksy sado­‑maso? Albo ogólnie seks, tylko pokazany, nieocenzurowany?
  • Avatar
   silvict 16.11.2014 19:31
   Re: Opis
   Tu masz:
   [link]
  • Avatar
   Sayuki78 16.11.2014 19:35
   Re: Opis
   Jest seks i to pokazany bardzo dosadnie, jeśli o to pytasz.
 • Avatar
  M
  Askortt 23.10.2014 23:50
  Dla dorosłych
  Wbrew pozorom manga nieschematyczna. Na przekór sugestiom okładki manga posiada fabułę. Oferuje ciekawe postacie o skomplikowanych relacjach. Warto po nią sięgnąć.
  • Avatar
   co? 22.11.2014 17:58
   Re: Dla dorosłych
   Na przekór jakim sugestiom? Manga posiada fabułę, „pomimo tego”, że jest niemalże tak kontrowersyjna i trudna do przełknięcia (ugh, to brzmi gorzej niż myślałam) jak Yashiro? To nie komiks dla świętoszków. Nie widziałam okładki, która tak świetnie oddaje charakter głównego bohatera. Zresztą, nie wiem jak można mieć wątpliwości co do jakości mangi napisanej przez jedną z najlepszych autorek yaoi.
   • Avatar
    Pazuzu 25.11.2014 20:13
    Re: Dla dorosłych
    Chciałabym tylko zauważyć, że nawet najlepszemu mangace/pisarzowi/reżyserowi zdarzają się gorsze tytuły i wystawianie bałwochwalczego ołtarzyka „bo X wielkim mangaką jest” jest po prostu głupie. Ale na szczęście „Złamane Skrzydła” „dobrym tytułem są”. Mocnym, ale dobrym.
 • Avatar
  M
  Pazuzu 11.10.2014 22:12
  Proszę o szczerą odpowiedź – czy warto zainwestować w ten tytuł? Bo nie ukrywam – ta okładka mnie przeraża…
  • Avatar
   Enevi 11.10.2014 22:58
   Taaak, okładka wyjątkowo niefortunna, tym bardziej, że jest tyle ładnych okładek rozdziałów… Jeśli lubisz Kou Yonedę, to niewykluczone, że manga Ci się spodoba, ale to też zależy… Saezuru jest tytułem specyficznym i trudnym do zaklasyfikowania, porusza bardzo delikatną i kontrowersyjną tematykę, ale moim zdaniem robi to inaczej niż wszystkie mangi yaoi o yakuzie jakie do tej pory czytałam. Autorka prezentuje historię w sposób wyjątkowo dosadny, w żadnym momencie nie słodzi, ale komiks ma fabułę, która naprawdę wciąga i całość wydaje się w miarę wiarygodna, a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Kwestia wątku homoseksualnego… Cóż, główny bohater – Yashiro, jest człowiekiem trudnym, bardzo skrzywionym, ale powiedzmy, że ma swój dość specyficzny urok. Scenariusz kręci się wokół jego przypadłości, ale sporo miejsca (przynajmniej w ostatnich rozdziałach) poświęcono wątkowi sensacyjnemu, a ten trzyma poziom. To bardzo niecodzienna przeplatanka sensacji, dramatu i erotyki, a że całość nadal wychodzi to trudno mi ją jednoznacznie ocenić… Na pewno warto dać szansę, bo już pierwsze dwa trzy rozdziały wystarczą, by wyrobić sobie opinię.
   • Avatar
    Sayuki78 11.10.2014 23:45
    A co jest nie tak z okładką? Jak dla mnie to akurat jest bardzo adekwatna do treści.
    • Avatar
     cokolwiek 22.11.2014 17:43
     Właśnie, po prostu bawią mnie osoby, które uważają tę okładkę za porażkę, a potem podoba im się zawartość tomu (?). To dla mnie kompletny brak konsekwencji.
     • Avatar
      niezapominajka-lily 9.04.2015 13:58
      łatwo mówić
      Nie, ta okładka na pierwszy rzut oka może sugerować, że to będzie homoseksualny odpowiednik „50 twarzy Greya”. Po przeczytaniu mangi widać, że jest dobra, ale nie dziwi mnie, że okładka w pierwszej chwili może budzić niepokój czy wątpliwości.
   • Avatar
    Pazuzu 14.10.2014 22:37
    Dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie. Właśnie boję się podejścia do tematu. Z takiej kombinacji może wyjść albo dobry dramat, albo ordynarny hentai. Albo, co najczęstsze, niezamierzona komedia hentai – a taką mangę zapowiada właśnie okładka. Co prawda polubiłam autorkę za „Labirynt uczuć”, jednak jak napisałaś temat jest bardzo delikatny i wymaga subtelności. Pewnie zrobię tak, jak w przypadku innych mang yaoi których nie byłam pewna – pożyczę od koleżanki która kupuje wszystko z tego gatunku i po lekturze zdecyduję co dalej.
    • Avatar
     Amarette 15.10.2014 10:58
     to jest dobra i sprawdzona metoda na koleżankę XD sama praktykuję i polecam ;D
     a serio, też się bałam ale przełamałam XD i nie żałuję bo manga wciąga x3
  • Avatar
   Szarka 12.10.2014 09:04
   To nie jest kolejne głupie PWP
   okładka okropna ale manga świetna, ma głębokie charaktery postaci i parę razy się wzruszyłam ich pogmatwanymi losami. To nie jest kolejne głupie i płytkie PWP
 • Avatar
  M
  caldi 14.04.2013 23:36
  niezłe, naprawdę niezłe, z niecierpliwością czekam na dalszą część historii !!