Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Wydawnictwo Waneko 2

Komentarze

Boku no Chopin

 • Avatar
  M
  Eylan 8.04.2013 17:23
  =.=''
  Napiszę tylko tyle, że nie jestem zaskoczona faktem, iż Fryderyk Chopin został przedstawiony w tej mandze jako rozmemłany (prawie) ukeś. Czego nowego można się spodziewać po kraju, w którym z bohaterów narodowych robią cycate moe i rozkrzyczane tsundere…
 • Avatar
  M
  MiszczKoszykufki 26.03.2013 20:52
  Moe, moe Chopin~!
  Borze sosnowy, jakie to głupie! XD Od dawna zastanawiałam sie dlaczego Japonczycy tak sobie umiłowali naszego najsłynniejszego kompozytora. Odpowiedz jest prosta – kruchy i delikatny artysta, majacy problemy ze zdrowiem jest idealnym materiałem na stworzenie moe postaci! Tak wiec podobnie jak w „Kimi no Tame ni Hiku Chopin“ Fryderyk lubi soba zamiatac podłogi po napadzie omdlenia do tego strzela kawaii minki, a pod maska milusinskiego kryje swoje drugie wredne oblicze, ktore lubi wykorzystywac innych ludzi (zwlaszcza swego ojca.). Pieniazki od tatusia wydaje na wiele zbednych dupereli, ktore normanemu czlowiekowi wydaja sie byc niepotrzebne (idealny przykład typowego studenta, jak nim jestes to powinienies Chopina zrozumiec ;), ale…! Jak tu zyc bez swiezych bukietow kwiatow w pokoju?! Roslinki to podstawa, po co komu materialne jedzenie, kiedy trzeba karmic swoj zmysł estetyczny (Chopin, jestes moim guru! ;_;)!
  Kreska pozostawia wiele do zyczenia, niektore czesci ciała zdaja sie byc na niewłasciwych miejscach, proporcje kuleja. Twarzyczki bohaterow sa strasznie kanciaste a tła puste. Całosc podana została w sosie lekko yaoistycznym (mimo ze na zadnej stronie nie uswiadczy sie tego w wyroznikach, nie mowiac o tym, ze MAL kwalifikuje tytuł do seinenow czym sie kierowałam tworzac ogryzek x.X) dlatego nie polecam jej osobom, ktore nie znosza gatunku boys love. Ogolnie, jest to kolejny tytuł WTFogenny, jezeli nie boisz sie zobaczyc Chopina w troche („troche“ to mało powiedziane…) innej wersji niz ta, ktora znasz ze szkoły, lubisz kawaii chłopcow wygladajacych jak dziewczynki to smiało siegaj po ten tytuł. Reszta niech nie tyka tego długim kijem, szkoda czasu i nerwow.