Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Książę przepisów

 • Avatar
  M
  zakuro5 7.12.2015 00:19
  Muszę przyznać że manga mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Nie tylko kreska jest ładna, ale postaci są najzwyczajniej sympatyczne. Fabuła może i niezbyt skomplikowana, ale też zupełnie niepretensjonalna. Dowodem jest sam fakt że z uśmiechem kibicowałam bohaterom. Ogólnie bardzo miła lektura, chociaż mam jedno zastrzeżenie- odniosłam lekkie wrażenie ściśnięcia historii, która chyba rozłożyłaby się wygodniej na przestrzeni dwóch tomów. Polecam!
 • Avatar
  M
  jolekp 5.05.2015 21:24
  Easnadh napisał(a):
  Wiecie, jak to jest, wstawać codziennie o piątej rano? Ja wiem. A wiecie, jak to jest, wstawać codziennie o czwartej rano?


  Nie, ale wiem jak to jest wstawać codziennie o czwartej trzydzieści i wracać o osiemnastej. Czyli według standardów tej mangi albo jestem strasznym twardzielem, albo od jakiegoś czasu jestem już nieżywa ;)

  A co do samej mangi. Jak większość przeczytanych przeze mnie yaoiców, czytałam to w przerwach podczas pisania mojej pracy magisterskiej (właściwie, to w przerwach od czytania mang pisałam pracę, ale to mało ważne), więc pewnie moje zdanie będzie mało pomocne, bo wtedy wszystko wydawało się bardziej pasjonujące niż pisanie o bakteriach w brudnych rurach. Ale, o dziwo, jest to też jedna z nielicznych mang, których fabułę kojarzę całkiem konkretnie, więc coś tam musiało w niej być. Przede wszystkim, obfitowała w coś, czego zawsze szukam w takich mangach, czyli w humor. Traktuję yaoi tak, jak niektórzy ludzie filmiki z kotkami – ma mi sprawiać radość, więc po prostu musi być komediowe, inaczej ni ma zabawy ^^. Pamiętam, że całkiem nieźle się na tym obśmiałam i moim zdaniem jest to jedna z lepszych mang Junko, o ile nie najlepsza (jak nie przegina z porno, to nawet jej się udaje stworzyć coś sympatycznego). Gdyby nie to, że jestem biedna, a także wstydziłabym się mieć takie coś na półce (mangę w ogóle, mangę yaoi w szczególności), to może nawet bym to kupiła xD.
  • Avatar
   Orihimcia 5.05.2015 23:21
   Dlaczego wstydzisz się mieć mangi na półce? :P
   • Avatar
    jolekp 6.05.2015 18:17
    Takie tam mieszkanie z rodziną. Nie chce mi się tłumaczyć, słuchać wymówek ani dodawać pożywki do darcia ze mnie łacha, bo tego ostatniego i tak mają za dużo xD. Ale i tak bardziej przemawia do mnie aspekt finansowy, bo nie mam tyle kasy, żeby wydawać ją na coś, o czym nie mam pewności że mi się spodoba, ani tym bardziej na coś, co już czytałam.
    • Avatar
     Orihimcia 6.05.2015 19:52
     Aha, rozumiem :)
     Ja też kiedyś się wstydziłam, ale teraz już (prawie) przestałam. Ale oglądać anime na telewizorze dopóki wszyscy nie śpią nadal nie mam odwagi XD
 • Avatar
  M
  Gwiazdka 1.06.2014 12:00
  ► Słodkie
  Mangę kojarzyłam z licznych mep'ów i AMV więc w pewnym momencie zdecydowałam się ją przeczytać. Miało 8 rozdziałów więc czemu nie. Zaczynała się bardzo miło i byłam ciekawa następnych stron. Bardzo spodobała mi sie kreska , główni bohaterowie i oczywiście fabuła. Skończyłam czytać po 30 min. i mogę stwierdzić , że każdy fan lub fanka Yaoi powinni to przeczytać. Czyta się szybko i naprawdę można się wciągnąć. W wielkim streszczeniu główny bohater przeprowadza się do nowego domu by mieć bliżej do szkoły i mieszka tam ze trzema współlokatorami. Tylko końcówka zbiła mnie z tropu  kliknij: ukryte 
  Ale końcowa ocena mangi to dla mnie 9/10! Mimo końcówki było słodkie i naprawdę polecam! ;3