Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Seraph of the End: Serafin Dni Ostatnich

Tom 10
Wydawca: Waneko (www)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-80963-64-1
Liczba stron: 200
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Guren pozostaje w łapskach Crowleya i choć zarządził odwrót niedobitków Księżycowej Kompanii, Yuuichirou nadal dwoi się i troi, by jak bumerang wrócić na pomoc podpułkownikowi, wbrew jego woli i wbrew zdaniu towarzyszy z oddziału. Okazuje się, że nie jest go w stanie zatrzymać nawet śmierć, która nadchodzi, gdy lekkomyślnie połyka nadmiar dopalaczy i za moc jest w stanie sprzedać dosłownie swoją duszę… Skoro nasz naiwny Yuu jest taki uparty, to nie pozostaje nic innego, jak znokautować go i siłą wynieść z pola bitwy. Odwrót nareszcie idzie całkiem nieźle, aż do chwili, gdy na drodze niedobitków Księżycowej Kompanii staje jeden wampir – oto Mikaela przybywa na odsiecz swojemu „śpiącemu księciu”. A że musi najpierw pokonać około trzydziestu przeciwników? Cóż to dla niego…! Chyba jednak trochę przecenia swoje siły i w efekcie to członkowie oddziału Yuu stają w jego obronie, gdyż orientują się, że to „członek rodziny” ich przyjaciela. Czyżby głupota jednak była zaraźliwa? No cóż. Ich bunt sieje niemały zamęt w szeregach Kompanii, i to w najgorszym możliwym momencie, bo posiłki wampirów właśnie przybyły. Mika umyka tymczasem ze swoim przyjacielem w objęciach w siną dal.

Bitwa w Nagoi trwa i trwa, choć chyba ma się już ku końcowi… Kureto Hiiragi nadal knuje coś niedobrego, Guren mu wtóruje i pokazuje nowe oblicze, a Yuuichirou okazuje się eksperymentem, który wszyscy chcą dorwać. Wszystko wskazuje też na to, że punktem kulminacyjnym tych planów będzie lotnisko w Nagoi. Tymczasem Yuu i jego obsesja na punkcie przyjaciół oraz zerowy talent do wykonywania rozkazów irytują coraz bardziej – ileż razy można? Na dodatek okazuje się hipokrytą do kwadratu, gdy wreszcie ucina sobie pogawędkę z Miką – cóż z tego, że stałeś się wampirem, jeśli chcesz, to pij moją krew! Ty możesz. Tak więc: zabiję wszystkie pijawki, no, poza tobą. Gdy jednak przymknąć oko na jego idiotyzmy, to miło, że dwóch przyjaciół nareszcie się spotkało i mogą na dzień dobry… eee… kłócić się niczym stare dobre małżeństwo. Dobiliśmy też do dziesiątego tomu Serafina Dni Ostatnich, tak więc już najwyższy czas, byśmy poznali genezę tytułu mangi – miło, że w końcu dowiadujemy się czegoś więcej o upadku świata i o niebezpiecznych eksperymentach przeprowadzanych przez ludzi.

Okładka dziesiątego tomu ponownie cieszy oko – znajduje się na niej wampir Crowley i jego przyboczne wampirzyce. To chyba jeden z nielicznych bohaterów, którego naprawdę lubię w tej serii za jego zdystansowanie… Dalej znajduje się kolorowy miniplakat, znów zacnej urody, przedstawiający Mikaelę (jeśli ktoś się zastanawiał, o co chodziło z kolorem źrenic Miki, to tu ma wersję po przemianie) i Yuuichirou. Dalej krótkie wprowadzenie, spis treści, cztery rozdziały historii. Na koniec kilka słów od autorów o powieściach – których u nas i tak nie wydano – oraz posłowie, a także kilka stron reklam. Tłumaczenie trzyma przyzwoity poziom, lekko się je czyta i dobrze oddaje charakter postaci oraz ogólny nastrój, nie odnotowałam też żadnych literówek czy innych kwestii, które wydawałyby się wątpliwe.

Nanami, 27 marca 2018
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Waneko 8.2016
2 Tom 2 Waneko 10.2016
3 Tom 3 Waneko 12.2016
4 Tom 4 Waneko 2.2017
5 Tom 5 Waneko 4.2017
6 Tom 6 Waneko 6.2017
7 Tom 7 Waneko 8.2017
8 Tom 8 Waneko 10.2017
9 Tom 9 Waneko 12.2017
10 Tom 10 Waneko 2.2018
11 Tom 11 Waneko 4.2018
12 Tom 12 Waneko 6.2018
13 Tom 13 Waneko 8.2018

Zapowiedzi

Tom Tytuł Wydawca Rok
14 Tom 14 Waneko 10.2018