Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Loveless

Tom 7
Wydawca: Studio JG (www)
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-80011-69-4
Liczba stron: 190
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Na wstępie do tomu siódmego pani autorka wita czytelnika informacją, że oto już dwadzieścia lat przyszło jej męczyć się z układaniem wstępów i komentarzy do swoich mang. I tak sobie myśli: „Ha! Po takim czasie zacznę może pisać sensownie. A jest coraz gorzej”. Przyznam, że nastroiło mnie to do lektury niezwykle optymistycznie, ale zdecydowałam się nie uprzedzać faktów.

Ritsuka i Sobi wyruszają na poszukiwanie Siedmiu Księżyców – niespodziewanie dla Ritsuki towarzyszy im Kyo, który opowiada chłopcu o sadystycznych skłonnościach Seimeia. Młody Aoyagi nie wierzy w ani jedno słowo, nachodzą go jednak różne podejrzane wspomnienia związane ze starszym bratem. Koniec końców wszystkie te rewelacje skłaniają Ritsukę do zrobienia Sobiemu awantury i zmuszenia mężczyzny do rozebrania się na środku parkingu w celu naocznego przekonania się o obecności blizn na jego ciele. Blizny rzeczywiście są, skrywane pod bandażem na szyi. To wywołuje u Ritsuki kolejną porcję niespokojnych rozważań. Cała trójka dociera do Akademii Siedmiu Głosów, która, wg. Sobiego, stanowi istotny etap podróży i tylko tamtędy dotrą do celu. Tam również rozstają się z Kio, który zostaje stanowczo wyrzucony za drzwi przez pracowników Akademii, ale decyduje się nie ruszać z progu i wiernie czekać pośród nocnych chłodów. Cóż za poświęcenie! Albo nie wiem co.

Ritsuka i Sobi natomiast trafiają na nocny trening, który zupełnie przypadkiem miał odbyć się akurat w tym czasie. Ritsuka nie zamierza brać udziału w tej imprezie, ale szybko okazuje się, że nie zostawiono mu wyboru. Żeby nie było zbyt nudno, Akademię postanowili odwiedzić również Seimei i Nisei. Ten ostatni zostaje wysłany z misją odszukania Ritsuki. Przychodzi mu to niezwykle łatwo, musi jednak stoczyć walkę z Sobim, który to pojedynek, przeplatany rozmaitymi rozważaniami, trwa przez resztę tomiku. Nudy na pudy. W formie bonusu pojawia się rozdział specjalny zatytułowany Yuiko i jej pociąg zwycięstwa, który opowiada o wielkim pojedynku na kamień, papier, nożyce i niezwykłym talencie Yuiko do tej gry oraz tzw. „odcinek specjalny”, traktujący o urodzinach i prezentach.

Strona techniczna wydania prezentuje się tradycyjnie dobrze, nie mam się do czego przyczepić. Zarówno jakość wydania, jak i tłumaczenie sprawiają solidne wrażenie. Chociaż po przeczytaniu „srały muszki, będzie wiosna” musiałam odłożyć tomik, by się wyśmiać. Ach ten polski język młodzieżowy, ha ha.

tamakara, 19 listopada 2016
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Studio JG 7.2014
2 Tom 2 Studio JG 9.2014
3 Tom 3 Studio JG 11.2014
4 Tom 4 Studio JG 2.2015
5 Tom 5 Studio JG 6.2016
6 Tom 6 Studio JG 8.2016
7 Tom 7 Studio JG 11.2016
8 Tom 8 Studio JG 1.2017
9 Tom 9 Studio JG 8.2018
10 Tom 10 Studio JG 10.2018
11 Tom 11 Studio JG 1.2019