Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

My Hero Academia - Akademia Bohaterów

 • Avatar
  M
  Atsuko 14.08.2015 13:44
  Wyobraźcie sobie świat, w którym każdy ma supermoce, a „bohater” staje się profesją, za którą otrzymuje się wynagrodzenie. W takich warunkach wychowuje się Izuku Midoriya, główny bohater mangi. Jego największym marzeniem, jest zostać bohaterem. I tutaj pojawia się mały problem: Midoriya należy do tej (coraz mniejszej) części społeczeństwa, która nie posiada żadnych mocy.
  Jak czytelnik może się domyślić brak mocy dla głównego bohatera nie będzie stanem permanentnym, gdyż już na początku mangi, Midoriya spotyka swojego idola, nazywanego najsilniejszym z bohaterów All Mighta. Który się starzeje i szuka kogoś komu mógłby przekazać swoją umiejętność. Z powodów, które poznajemy czytając mangę wybór pada na Midoriyę.
  Od tego momentu obserwujemy wyczerpujący trening głównego bohatera, zawieranie nowych przyjaźni, powstawanie nowych wrogów…
  I w sumie trudno więcej powiedzieć, bez zdradzania szczegółów fabuły, która obfituje w walki, pozwalające bohaterom popisać się nie tylko siłą, ale też umiejętnością planowania i znajomością zdolności swoich towarzyszy.
  Miłe jest też to, że główny bohater myśli. I to właśnie myślenie jest jego głównym atutem. Obserwuje przeciwników i na tej podstawie układa plan działania, a kiedy widzi silniejszego przeciwnika, nie ma problemów z współpracą ze swoimi kolegami.

  W skrócie: jak na razie polecam bo zapowiada się bardzo fajna manga.