Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Święta Teresa z Avila

 • Avatar
  M
  Ariel-chan 28.03.2016 15:32
  Tłumaczenie...
  Czytałam tę mangę (manhwę) już dawno temu, więc za wiele nie pamiętam, aczkolwiek…
  No cóż, na plus ładne rysunki i fakt, że cały komiks jest kolorowy, przy czym nie był bardzo drogi (co znaczy, że da się wydać mangę w kolorze, jak się chce). Fabuła może kogoś by zainteresowała, dla mnie to było nudne i zbyt szybkie. Chociaż nie to jest największą wadą… Tłumaczenie jest po prostu fatalne. Może nawet gorsze od tych z Hanami, ale nie wiem, bo od Hanami czytałam góra jedną pozycję + widziałam oceny innych mang. Dokładnie już nie pamiętam, ale tego się czytać nie dało, przekład był sztuczny jak cholera i kropka w kropkę z angielskiego przełożony. Albo koreańskiego, licho wie. Mogłam zacytować zdanie, które było w danym miejscu po angielsku. Składnia i szyk wyrazów jak w angielskim, dosłowność w złym tego słowa znaczeniu – tyle tylko, że jako tako dało się to zrozumieć, choć i tego nie byłabym pewna. Przy naszych stricte mangowych wydawnictwach (nie licząc Hanami) to już jest po prostu poziom sprzed 15 lat.
  • Avatar
   Teukros 1.04.2016 22:56
   Re: Tłumaczenie...
   Biorąc pod uwagę, że tłumaczeniem zajmowała się osoba o nazwisku „Joo Han Shim” szczerze wątpię, aby przekład dokonywany był z wersji angielskiej.
   • Avatar
    Ariel-chan 1.04.2016 23:51
    Re: Tłumaczenie...
    No to wyjaśnia tym bardziej, czemu jest takie badziewne :D po prostu zapomnieli to dać poloniście do sprawdzenia…
 • Avatar
  M
  odkrywca sennej krainy 26.03.2016 19:33
  Ciekawe pozycja warta przeczytania zwłaszcza jeśli chcesz zobaczyć jak w interesujący sposób można przedstawić życie Świętego.