Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

High School DxD

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  TomE 19.10.2018 14:07
  Fajna adptacja serii, zrobiona tak, że przyjemnie się czyta, bardzo ładnie narysowana (a to przecież w ecchi ważne). Co prawda szkoda, że nie wydano u nas oryginalnego light novel, ale ta manga to i tak udany komiks.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Bobini 15.06.2016 23:45
  Wrażenia z pierwszego tomu
  Fanem serii jestem od niedawna, ale widziałem anime (dxd i połowa dxd new) i przeczytałem 4 tomy light novel, więc fabuła mnie nie zaskoczyła. Właściwie nic nie zmieniono w stosunku do powieści, oprócz skrócenia niektórych wątków (tom pierwszy ma ok. 150 stron). Wyszło to zgrabnie, wydaje się, że ktoś, kto dopiero zaczyna z high schoolem dxd, nie będzie miał problemów ze zrozumieniem fabuły. Jeśli chodzi o kreskę mangi, to prezentuje się świetnie – dziewczyny są piękne jak zwykle. Ich twarze są trochę bardziej zaokrąglone niż w anime, ale wygląda to chyba nawet lepiej. Tylko Koneko ma odrobinę zmienione proporcje – to oceniam na minus (Taka subiektywna ocena). Tłumaczenie jest na wysokim poziomie, bez błędów. Zadecydowano o usunięciu makronów znad liter, ale w odnośnikach znajdują się oryginalne nazwy (ale w romaji, naturalnie).
  Na pytanie, czy w mojej ocenie warto zakupić tę mangę, odpowiedź brzmi – tak. Dla zaznajomionych z serią będzie to na pewno bardzo dobre przypomnienie początków tej historii, a dla przyszłych fanów – początek niezapomnianej przygody z Isseiem i kółkiem okultystycznym (tak poetycko mówiąc).
  P.S.: I jeszcze wielki plus za ładną okładkę
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime