Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Kare First Love

 • Avatar
  M
  anulka406 3.06.2010 21:07
  Miło można spędzić czas
  Muszę przyznać, że sama nie wiem co myśleć o tej mandze. Przeczytałam ją oczywiście z zapartym tchem i ogólnie podobała mi się, ale wypada tu coś napisać, prawda?

  Po pierwsze, jest to typowy przedstawiciel gatunku shoujo. Nie mówię oczywiście, że to źle… W tym przypadku nawet mi się to podobało. Mamy tu przeciwnych rodziców, kłopoty rodzinne, miłość ponad wszystko, fałszywą przyjaciółkę, ex­‑dziewczynę oraz zawsze modną ciążę. Po prostu full­‑stuff, nic oryginalnego. Ale czy nie tego właśnie oczekujemy od mangi shojo? Jeśli więc ktoś jest fanem takich mang, nie zawiedzie się w ogóle!
  Kolejną sprawą jest jednak czy to wszystko zostało podane w odpowiednich proporcjach. Cóż, wyważone były… Jedne kłopoty zwiastowały kolejne, a wątpliwości bohaterów przejawiały się przez całą mangę. Jednak trzeba przyznać, że były to typowe wątpliwości, takie, jakie ma każda zakochana para… Uważam jednak, że pod koniec mangi autorka lekko przesadziła. Myślę, że lepiej by było  kliknij: ukryte  Nie wspominając już o tym, że zostawiono niezamknięte wątki! Jak choćby  kliknij: ukryte  Tak nagła zmiana w jego zachowaniu jest trochę dziwna.
  Za to na pochwałę zasługuje postać ojca Karin. Do końca pozostał sobą! Widać, że w rzeczywistości kocha córkę.

  Ogólnie manga bardzo mi się podobała i nie żałuję czasu na nią poświęconą. To typowy przedstawiciel shojo, nic ponad to… Ale właśnie to strasznie przypadło mi do gustu w tej mandze. Każda dziewczyna lubi takie historie o miłości, ja zwłaszcza.
  • Avatar
   Nemuru. 3.06.2010 23:04
   Re: Miło można spędzić czas
   Nie czytam mang, do tej mam wątpliwości, więc nie mam zbytnio o czym pisać.
   Chcę tylko pochwalić komentarz. Nic konkretnego napisać nie mam czasu, więc tylko : chwalę.
   No. To tyle. Pozdrawiam.