Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Animatsuri 2018

Komentarze

Aqua

 • Avatar
  M
  C.Serafin 8.04.2012 11:52
  Dobre, ale...
  Aqua jest naprawdę niezłą mangą, ale jako samodzielny tytuł broni się średnio. Oba tomy są zaledwie wstępem do Arii z otwartym i rozczarowującym zakończeniem. Z drugiej strony Aria też sporo traci bez wcześniejszego przeczytania Aquy, bo początek od razu wrzuca czytelników w sam środek historii. Trochę więc mnie dziwi, że cała opowieść została sztucznie podzielona przez autora na dwie części.

  Z drugiej strony Aqua nieco ustępuje kontynuacji, w szczególności z powodu kreski. Neowenecja jest ponoć wyjątkowo pięknym miejscem, ale na kadrach zupełnie tego nie widać, bo autor nie przykłada się do teł. A szkoda bo opowieść aż się prosi o dwustronicowe ilustracje. A szczęście w Arii wyszło to o wiele lepiej. Irytuje mnie też wygląd prezesa Arii. Ok, rozumiem że to kot marsjański, ale wygląda j jak skrzyżowanie ssaka z wielką kluską, a nie jak kot.
  • Avatar
   Tassadar 8.04.2012 21:58
   Re: Dobre, ale...
   Tak gwoli sprostowania Twojej wypowiedzi – manga jest autorstwa kobiety.

   Co do problemu oceny jako samodzielnego tytułu, to kwestią nadrzędną są tu niemal na 100% sprawy wydawnicze. Nie mam pewności, ale ponieważ obie mangi w rozdziałach wydawane były w różnych magazynach (z mniej niż rocznym odstępem w starcie Arii po wydaniu Aquy), to podejrzewam jakieś czysto formalne, biznesowe powody.
 • Avatar
  M
  Altramertes 8.04.2012 10:39
  Drobny błąd
  i dostrojenie emocji czytelnia do nieśpiesznego,


  Niewielka pomyłka się wkradła :)
  • Avatar
   moshi_moshi 8.04.2012 12:31
   Re: Drobny błąd
   Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione. :)
 • Avatar
  M
  Altramertes 5.06.2010 19:35
  Absolutnie genialne!
  Słowa nie wyrażą jak piękny i ważny jest dla mnie ten tytuł. Mogę pisać o nim jedynie w superlatywach, choć gdybym się uparł, na pewno znalazłbym coś, do czego można się przyczepić. Przepiękna grafika, świetnie zaprojektowane postaci na czele z samą Akari, no i oczywiście scenerie niczym z bajki. Natomiast historia… nie jest przepełniona akcją czy jakimś wydumanym dramatem. Po prostu jest, jak i samo życie, które ukazuje od najjaśniejszej strony. Zdecydowanie polecam, choć fakt, że niektórzy mogą się nudzić.