Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Kami Nomi zo Shiru Sekai

 • Avatar
  M
  Zantax 1.06.2014 18:59
  No, koniec serii. W końcu, można by rzec, choć nie mam na myśli tego, że bardzo mi się do zakończenia śpieszyło. Po prostu byłem bardzo ciekawy jak będzie ono wyglądało i jak autor pozamyka wszystkie wątki. Cóż, nie pozamykał…

  Jeśli mogę wskazać jedną rzecz, której autor nie potrafi robić to są to zakończenia. Było to już widać w 'goddies arc', ale w zakończeniu całej mangi jest to szczególnie bolesne. Jest to trochę tak, jakby autor bez opamiętania dodawał do układanki kolejne puzzle, by w końcu stwierdzić, że sam nie wie jak je ułożyć, więc tylko na siłę losowo je łącząc powiedział, że tak powinno być. A że okazało się, że kilku kawałków brakuje by wszystko do siebie pasowało? Nie marudzić, nie ma już czasu by dodać więcej, więc trzeba się zadowolić tym co jest.

  Mówiąc mniej obrazowo autor chciał dodać tyle wiele mini­‑wątków, że przestał nad nimi panować i zamiast próbować coś z nimi zrobić wolał napisać wielkie „THE END”. Widać też, że autor nie zaplanował na starcie całej fabuły od początku do końca, bo niektóre zwroty akcji w ostatnich tomach choć były interesujące to jednak były trochę wyciągnięte z tyłka i w żaden sposób nie wynikały w wcześniejszej fabuły (patrzę na was  kliknij: ukryte ).

  Drażnić też może brak konsekwencji jeśli chodzi o styl. Pierwsze tomy to całkowicie epizodyczny romans, podczas gdy ostatnie były całkowicie skupione na fabule i z romansem miały niewiele wspólnego. Nie było zbyt fajne również to, że ewentualnie prawie całkowicie zniknął humor nawiązujący do visual novel, który był swoistym znakiem rozpoznawczym pierwszych kilkunastu tomów.

  Cóż, cały czas tylko narzekam, ale ogólnie nie mogę powiedzieć, że seria to mi się nie podobała. Przeciwnie – właśnie dlatego, że pierwsza połowa tak przypadła mi do gustu ostro zareagowałem na pojawiające się późniejsze wady . Choć zakończenie jest absolutnie niesatysfakcjonujące to wciąż uważam Kaminomi za bardzo dobrą mangę, której przeczytanie na pewno nie było stratą czasu. Było sporą przjemnością.

  8/10.
 • Avatar
  M
  Jeedin 2.04.2013 21:31
  nuda
  Od czasu, jak kliknij: ukryte  Uznaje to jako próbę odstąpieniu od schematu „dziewczyna tygodnia” i dorobieniu jakiejś większej fabuły kliknij: ukryte , ale mi się ten schemat podobał, bo każda z nich pomimo, że schematyczna, to były tylko pozory. To były naprawdę fajne postacie i cieszyłem się, że w kliknij: ukryte  Już tyle tomów zostało wydanych, więc może kończą się pomysły albo być może kliknij: ukryte 
 • Avatar
  M
  GiDeWuVu 8.11.2010 04:57
  ........
  Bardzo przyjemna manga, wyśmiewa wszystkie oklepane motywy z przeciętnych haremówek, nie ma tutaj majtek widocznych co kilka sec, A bohater nie jest taki jak… JA no nareszcie :D, już mi się rzygać chciało tymi wszystkimi niezdarnymi,fajtłapowatymi „facetami” w których kocha się pół szkoły -.-. Tutaj bohater w końcu potrafi rzucić śmiesznym (!) żartem.
  • Avatar
   Kazeto 14.02.2011 11:29
   Re: ........
   No, powiedzmy że jego żarty nie zawsze były śmieszne (choć jego cudowne metaforyzmy, jak np. BMW, już były), ale przyznam że lepiej mieć protagonistę który wie, czego chce, i w którym nie podkochuje się cała szkoła (no, powiedzmy że jedna dziewczyna go lubi, ale przypadkiem zdobył ją w przeszłości, więc można to fabule wybaczyć).
   Dobrze też wypada na tle innych mang rozwój postaci, bo tutaj można bez problemu go zauważyć, zaś w większości innych mang (i anime, na dobrą sprawę), twórcy starają się pokazać nam że postaci są dojrzalsze pomimo tego że zachowują się dokładnie tak samo, co jest wręcz irytujące.