Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

100% Perfect Girl

 • Avatar
  M
  ela 25.06.2013 22:36
  Gniot
  Już dawno nie czytałam takiej opery mydlanej istny melodramat na wrotkach – azjatycka siostrzyczka mody na sukces. Bleeee…
 • Avatar
  M
  tinky 30.04.2011 13:33
  genialne!
  Genialna opowieść. Tak na początku myślałam i z takim przekonaniem ją skończyłam, choć wielokrotnie dobijały mnie te zwroty akcji (często używałam słowa: znowu??..) Koniec raczej sztampowy choć nie wyobrażam sobie po całej tej lekturze innego. Pod koniec serii zaczęli używać humoru co z pewnością odniosłoby sukces od początku :) Jeśli chodzi o mnie to nie żałuje tych kilku godzin poświeconych tej mandze i serdecznie polecam :)
 • Avatar
  M
  Shizu-nee 3.02.2011 12:17
  *^^*
  Genialna manhwa. Zaczyna się sztampowo, mamy tu zwykłą dziewczynę i księcia z bajki, który się w niej zakochuje. Zabiera ją do swojego kraju… No i niestety przestaje być różowo. Bohaterka musi się zmierzyć z tym całym 'salonowym' życiem, przyzwyczaić się do tego, że paparazzi śledzą każdy jej ruch, zero prywatności, zero przyjaciół… Sama jedna musi się zmierzyć z intrygami, które są wymierzone przeciwko niej. To działa na nią jak kubeł zimnej wody, poznaje, jak okrutne potrafi być życie. W dodatku uczucie między Jarte a Jay wielokrotnie jest wystawiane na próbę. W końcu prawie zamiera… Jay zaczyna mieć problemy z psychiką, popada w depresję…  kliknij: ukryte . Brak słów, po prostu trzeba przeczytać. Jest to historia Kopciuszka, ale osadzona we współczesnym okrutnym świecie.
  • Avatar
   GoNik 3.02.2011 13:39
   Re: *^^*
   A może chcesz przenieść ten komentarz w lepiej widoczne miejsce i ustawić go jako opis do tytułu ? :)
 • Avatar
  M
  Lena 24.12.2010 21:02
  Wersja kopciuszka? nie za bardzo, może z początku tak, ale nie przypominam sobie, by Kopciuszek był tak krwawy , a główna bohaterka borykała się potem z problemami natury psychicznej, itp. itd. Recenzja, jest jaka jest, czyli beznadziejna, nie mówi nic o mandze. Sięgnęłam po „100% perfect girl” myśląc, że to będzie lekkie romansidło, może fabuła nie powala, ale z moim nastawianiem mnie zaskoczyła. Nie zgadzam się z recenzją, bo była napisana zapewne po powierzchownym przejrzeniu mangi, lub nawet tylko kilku pierwszych rozdziałów, które rzeczywiście przypominają Kopciuszka, ale bez przesady, oceniajmy całe dzieło, a nie 3 pierwsze tomy.

  Pozdrawiam
  • Avatar
   Enevi 24.12.2010 22:19
   Mamy w serwisie jakąś niewidzialną recenzję czy mowa o opisie, którego zadaniem jest jedynie skrótowe przybliżenie fabuły? Jednak recenzja i opis to dwie zupełnie różne rzeczy.
  • Avatar
   GoNik 24.12.2010 23:38
   Ja z kolei zachęcam do stworzenia opisu lepiej oddającego charakter manhwy. Tudzież do napisania recenzji :)

   Jest to zresztą doskonały przykład na to, dlaczego od dawna zastrzegamy, że nie odpowiadamy za merytoryczną część tekstów.
  • Avatar
   sora-nee 29.12.2010 12:57
   Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.
   Masz sałkowitą racje źle ją napisałam. Jeśli pozwolisz wyjaśnię: strona na której czytałam kończyła się na 13 ch. i nawet nie zauważyłam, że jest tego wiecej. Za błąd przepraszam. Zabieram sie za przeczytanie reszty i napisanie tego jak trzeba. Dziękuje.
   • Avatar
    sora-nee 29.12.2010 18:13
    jeśli będe mogła poprawić…
    • Avatar
     GoNik 29.12.2010 23:53
     Wystarczy, że dodasz nowy opis — podmienimy (jeśli oczywiście będzie poprawny językowo :))