Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria

Cowboy Bebop

Tom 3
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-89505-03-7
Liczba stron: 177
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Ostatni tom pod względem treści serii nie różni się niczym szczególnym od poprzednich dwóch. Także składa się z kilku epizodów, podczas których nasi bohaterowie tropią groźnych hakerów głoszących antytechnologiczne hasła, rozwiązują zagadkę nielegalnych wrót podprzestrzennych i generalnie przeżywają masę przygód. Niestety nie tworzą one – jak i w poprzednich tomach – spójnej całości. Na szczęście jednak (czy też może niestety) ta seria wydawnicza nie jest na tyle długa, by czytelnik zdążył się nią znudzić.

O jakiejś metamorfozie kreski zachodzącej w mandze trudno mówić. Na pewno nadal nie mamy do czynienia z krokiem milowym w ewolucji japońskiego rysunku, lecz ilustracje, jakie przyjdzie nam oglądać, nie są także złe i nie powinny zrazić do siebie nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Także techniczne aspekty polskiego wydania są jak najbardziej w porządku – papier jest przynajmniej dobry, druk ostry i pozbawiony literówek, a korektorzy i tłumacz ponownie stanęli na wysokości zadania.

Jak poprzednie części, także i to wydawnictwo jest godne polecenia fanatykom Cowboy Bebopa, lecz posiada jedną zasadniczą wadę – skierowane jest tylko i wyłączne do nich. Jeśli komuś nie podobała się seria, lub jej nie widział, lektura tomu znudzi go. Niemniej jednak dla ludzi spragnionych nowych przygód Spike'a i spółki będzie to dobry prezent.

Zegarmistrz, 29 sierpnia 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 6.2003
2 Tom 2 J.P.Fantastica 7.2003
3 Tom 3 J.P.Fantastica 9.2003