Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Nejiro 9

Komentarze

Dziennik z zaginięcia

 • Avatar
  M
  masao 16.08.2013 17:43
  przeczytałem już wiele mang ale ta jest niesamowita,wciąga,rozśmiesza i zaskakuje.wiem bo sam piłem przez jakiś czas i rozumiem głód procentów:)
  .Polecam każdemu „dziennik z zaginięcia” szczególnie tym którzy lubią realne mangi:)
 • Avatar
  M
  Grisznak 31.01.2011 16:44
  Dobre
  Całkiem udany tytuł, co zawdzięcza w dużej mierze dystansowi autora do całej sytuacji. Gdyby narysował to taki Taniguci, to powstałaby zapewne manga niestrawna, ponura i dość nieprzyjemna w lekturze. Jednak Hideo Azuma podszedł do tematu zupełnie inaczej. Nie bał się kpić z własnych ułomności. Co prawda mam wrażenie, że cała sytuacja została jednak ciut podkolorowana, ale nie powiem, aby to szczególnie przeszkadzało w lekturze. Jeden z lepszych tytułów w ofercie Hanami.
 • Avatar
  M
  Miloku 4.11.2010 19:10
  Rewelacja
  Naprawdę, genialna manga. Spodobała mi się przede wszystkim dlatego, że lubię komiksy obyczajowe, opowiadające o codziennym życiu. Tu akurat mamy autobiografię podaną w świetnej oprawie i z dużą dozą humoru, pomimo tego, że opowiada o poważnym problemie; alkoholizmie. Warto wydać pieniądze i usiąść wieczorem w fotelu aby poczytać tę wspaniałą opowieść Hideo Azumy.
 • Avatar
  M
  tattwa 14.08.2009 18:41
  świetne :)
  rewelacyjne, nie mam żadnych zarzutów – uproszczona kreska jest znakomitym wyborem, manga jednocześnie komiczna i tragiczna.

  warto zainwestować.
 • Avatar
  M
  Suzlili:) 16.06.2009 20:28
  cudo!
  Ta pozycja to prawdziwa perełka na polskim rynku. Ponieważ jest to manga autobiograficzna nie ma sensu rozwodzenie się nad fabułą – tę napisało życie.
  Mnie urzekł dystans z jakim autor odnosi się do siebie i swojego życia oraz jego umiejętność obrócenia tragicznych momentów w żart. Dzięki temu dostajemy historię poruszającą, lecz nie przedramatyzowaną.

  Manga ta ma również walory edukacyjne – uczy, że alkoholizm to ciężka choroba z której można wydostać się tylko dzięki silnej woli i wsparciu najbliższych. Jedynym elementem, który z początku nie przypadł mi do gustu była kreska – uproszczona, jak z kreskówki lecącej na cartoon network. Jednakże można się do niej przyzwyczaić, a nawet polubić (ja pod koniec czytania nie wyobrażałam sobie innej).

  Podsumowując: jest to manga świetna, zasłużenie nagrodzona w wielu konkursach.
  Jednakże nie jest to pozycja dla wszystkich: z pewnością doceni ją czytelnik dojrzały, młodszy raczej się przy niej wynudzi i będzie żałował wydanych pieniędzy (tomik nie kosztuje mało). Mimo wszystko bardzo polecam – warto mieć na swojej półce tę niebanalną pozycję.
 • Avatar
  M
  Chiinu 17.05.2009 09:56
  Bardzo dobra manga. Zgadzam się z recenzją.