Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

RE-TAKE Soushuuhen Zen Nenrei Han Dai Ni Shuu

 • Avatar
  M
  SuiKaede 9.03.2011 09:42
  Naprawdę niezły doujin.
  Wbrew pozorom, nie jest to typowy wytwór fana.
  Re­‑Take ma interesującą fabułę, która potrafi wciągnąć.
  Elementy Ecchi występują, owszem – ale nie dajcie się zwieść, komiks głównie skupia się na psychice bohaterów.
  Niestety,osobiście nie mogłem się w nich wczuć aż tak, jak w oryginalnej serii – dlatego, że sytuacja, w której się znajdują, jest…. o wiele mniej uniwersalna.
  Ogromny plus za to, że Asuka wcale nie wydaję się być OOC. Wbrew pozorom, nie jest łatwo prowadzić tą postać, bo można z niej zrobić zwykłą, płaską tsundere – do której zarówno mangowej, jak i animowej Asuce daleko.
  Grafika komiksu wyraźnie inspirowana jest mangą Sadamoto – zresztą w mandze znajduje się kilka aluzji do papierowej wersji Evy. Na minus pewne uproszczenie rysunku postaci, wszyscy wyglądają jakoś tak bardziej… haremowo? Jak z komiksu na podstawie School Days, albo czegoś w podobie.


  Bardzo polecam tego doujina wszystkim fanom Evy – a zwłaszcza, jeśli zakończenia w postaci „Gratulujemy ci, Shinji!” oraz „Kimochi Warui” im nie wystarczają.
  Ja preferuję co prawda oryginalne zakończenie, ale i tak uważam komiks za wart przeczytania. W końcu rzadko kiedy trafia się doujin, którego autor starał się pokazać coś więcej, niż walory głównych bohaterek.
  Moim zdaniem Re­‑Take nie dorównuje genialnej mandze Sadamoto – ale na pewno przebija wszystkie „alternatywne” koszmarki Gainaxu typu Angelic Days.
  8/10, nawet mimo paru absurdalnych sytuacji.