Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Wydawnictwo Waneko 2

Komentarze

Sanctuary

 • Avatar
  M
  zensc 11.10.2011 13:41
  8/10
  Bardzo dobra manga, w szczególności podobała mi się skomplikowana i zaskakująca fabuła. Nigdy bym nie przypuszczał, że polityka może być interesująca. To co mi się nie podobało, to grafika/kreska, która jest po prostu obrzydliwa, nawet po 8 tomach dalej nie mogłem się do niej przyzwyczaić. Świat gangów mógł być przedstawiony trochę bardziej brutalnie. To chyba jedyne do czego mogę się przyczepić i dlaczego odejmuję 2 punkciki od 10.
  • Avatar
   zensc 11.10.2011 15:46
   Re: 8/10
    kliknij: ukryte 
 • Avatar
  M
  fm 28.05.2009 20:03
  Buronsoniada
  Przy cytaniu Sanctuary najbardziej przeszkadzały mi (poza wspomnianym w recenzji podejściu do kobiet) przewijające się przez sporą część twórczości Buronsona poglądy, czyli pogarda dla „wykształciuchów”, przekonanie że przyszłość Japonii leży w zdrowym moralnie (?) kośćcu narodu, jakim są bandziory z Yakuzy i podporządkowanie tej tezie kolejnych zwrotów fabuły.

  Jeśli jednak zignoruje się warstwę polityczno­‑społeczną, to manga wciąż ma do zaoferowania całkiem smakowite wątki, jak choćby drogę na szczyt w strukturach mafijnych i prawdziwą męską przyjaźń między dwoma niepospolitymi indywidualistami.