Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Nisekoi

 • Avatar
  M
  BlackResBei 8.08.2016 16:26
  Oficjalnie ostatni chapter wyszedł w zeszłym tygodniu i rozwiał wszelakie wątpliwości  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   thorn 8.08.2016 20:30
    kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Klemens 9.08.2016 12:06
    kliknij: ukryte  ;_;
   Ale lepiej  kliknij: ukryte 
   Nie znosiłem babki…
 • Avatar
  M
  thorn 9.07.2016 21:57
  Skończyło się już? Może ktoś zaspoilerować? Nie chce mi się przebijać przez kolejne rozdziały fillerów.
  • Avatar
   Simerius 22.07.2016 08:25
   kończy się :)
  • Avatar
   Simerius 22.07.2016 08:45
   aha, miał być spoiler, przepraszam za post pod postem (poproszę o edycję) –  kliknij: ukryte   kliknij: ukryte   kliknij: ukryte   kliknij: ukryte   kliknij: ukryte  streściłem jakieś 50 chapterów, masz tam podzielone na bloki, żeby w razie czego sobie doczytać resztę, początek to około <180 chaptera.
   • Avatar
    thorn 23.07.2016 00:40
    Dzięki, dokładnie o coś takiego mi chodziło. Ja odpuściłem jakoś po  kliknij: ukryte . Zakończenie przewidywalne, orbitowało mi w głowie gdzieś tak od połowy mangi, ale i tak pozgrzytam sobie trochę zębami na posuwanie akcji do przodu przez zbiegi okoliczności i „podsłuchane rozmowy”. Nie wspominając już o irytującym podejściu autora w początkowych chapterach, kiedy to doprowadzał na milimetry do wyznania na linii  kliknij: ukryte , by potem skasować je przez jakieś randomowe zrządzenie losu.
    • Avatar
     Simerius 23.07.2016 01:04
     założenie komedyjne, też mnie to wkur…denerwowało, dlatego ruszyłem mangę po 1,5 roku od obejrzenia anime. No i fart chciał, że trafiłem w to okno. Ale mimo wszystko ciepełko w sercu poczułem :) przewidywalne ale zakończone, plus wśród wielu niedokończonych produkcji. W zasadzie w tym gatunku – drugie moje po Toradorze, ale nie ze względu na głębię tylko po prostu na sympatię do postaci.
     • Avatar
      thorn 23.07.2016 01:13
      Ja mam jakąś naturalną sympatię względem postaci underdogów i raczej byłem w  kliknij: ukryte 

      No Toradora to ekstraklasa gatunku. I tam na szczęście nie musiałem narzekać na zakończenie.

 • Avatar
  M
  odkrywca sennej krainy 19.05.2016 06:39
  Autor zapowiedział że kończy tą serie.
 • Avatar
  M
  Klemens 11.05.2016 17:29
  Polski akcent w japońskiej mandze. Fajnie, fajnie :D
 • Avatar
  M
  thorn 27.12.2015 00:42
  Chapter 199 daje nadzieję, że powoli zbliżamy się do końca tej epopei :v
 • Avatar
  M
  Klemens 31.07.2015 22:35
  A może...?
  Czy mi się tylko wydaje, czy autor teraz na gwałt będzie kończyć tą całą szopkę związaną z 'panną przeznaczenia'? Bo w sumie to po 180 chapterze (stan dzisiejszy) na ringu pozostają  kliknij: ukryte 
  Czy mi się tylko wydaje, czy autor teraz na gwałt to kończy, bo 'ktoś z góry' każe mu to kończyć – albo raczej dał pozwolenie na zakończenie tej farsy? Kilkanaście ostatnich chapterów jasno pokazują, że długo ta cała opowiastka nie wytrzyma.
  A może mi się tylko wydaje?
 • Avatar
  M
  thorn 26.06.2015 00:39
  Gdybym kiedyś planował stworzyć listę najbardziej irytujących rzeczy, to obcowanie z tą mangą mogło by spokojnie walczyć o czołowe miejsca. Ze swoim radosnym koncertem niedopowiedzeń między bohaterami, wyznaniami przerywanymi coraz to bzdurniejszymi zbiegami okoliczności, ślimaczym tempem rozwoju relacji miedzy bohaterami i tonami fillerów.

  Nie wspominając już o tym, że cały wątek miłosny rozwiązałby się w trymiga, gdyby główny protagonista zebrał wystarczająco dużo cojones i wyznał właściwej lasce co do niej czuje. No, ale to wygórowane oczekiwania :v Niby na tym żonglowaniu uczuciami całej gromadki opiera się w dużej mierze cała fabuła. Ale jednak mocno doskwiera to wrażenie, że potencjalny finał historii znajduje się na wyciągniecie ręki.

  Na nieszczęście cała ta rozwleczona jak rozgotowany makaron intryga z wisiorkiem/wspomnieniami z dzieciństwa/doborem wybranki serca wciągnęła mnie na tyle, że dalej będę śledził tę telenowelę, dalej przewijał niekończące się fillery i wyczekiwał tych szalenie rzadkich momentów, w których cała historia posuwa się jakoś do przodu.

  #team_onodera
 • Avatar
  M
  tense 5.08.2014 13:26
  Na początku manga bardzo mi się podobała.Niby harem,ale jednak jakiś taki inny,pewnie głównie przez liczbę haremetek i ciekawe postacie.Manga niby sztampowa,ale dzięki zgrabnemu operowaniu schematami i ciekawemu rozwojowi fabuły miała szanse stać się czymś świetnym.Szkoda tylko,że tą szanse zaprzepaszczono.Największy mój zarzut to to,że na tą chwile manga tonie w bezsensownych rozdziałach z „twoja ulubiona bohaterka”.Drugi zarzut to totalne popsucie bohaterów.

  Raku­‑niby nic oryginalnego,ale jednak ciężko było go nie polubić i umiał się jakoś tam zachować.W tej chwili zrobił się kolejną sztampową ciamajdą,którą człowiek ma ochotę zabić.

  Onodera- Takie postacie są zazwyczaj strasznie irytujące,kosaki natomiast była wyjątkowo sympatyczna i nawet jeśli człowiek jej nie kibicuje to scenę z nią przyjemnie pooglądać,teraz jednak jest jej tyle w mandze,ze aż mnie mdli od niej.Unikam rozdziałów z nią,bo wiem,że i tak zobaczę w nich tych samych rumieniących się idiotów,którzy toną w swoich niedopowiedzeniach.

  tachibana­‑zawsze była wkurzająca,ale dawało się ją znieść.Z początku była po prostu bardzo zakochaną, ale twardą dziewczyną.Teraz z rozdziało na rozdział staje się coraz bardziej żałosna w swoich staraniach by zdobyć raku.

  tsugumi­‑Strasznie ja lubiłam.Była taka mocna i powodowała mnóstw zabawnych sytuacji kliknij: ukryte Niestety teraz jej rola sprowadza się do rumienienia i jąkania się gdy tylko władca haremu zbliży się do niej na odległość bliższą niż 5 metrów.

  Chitoge- jedyna postać,która idzie w odpowiednim kierunku.Niby typowa tsundere,która na dodatek bije głównego bohatera,ale pod nią kryje się coś więcej.Do tego zaczyna zauważać swoje błędy.

  Ruri i Shuu­‑No cóż on jest typowym najlepszym przyjacielem głównego bohatera(pod maska zboczeńca kryje się wrażliwy i dojrzały człowiek) a Ruri z kolei jest tą wspierająca najlepszą przyjaciółką.

  o dwóch bohaterkach,które ostatnio doszły ciężko coś powiedzieć.Są irytujące schematyczne i płaskie.Swoją droga zastanawiają mnie dwa upodobania Japończyków .Pierwszy to przyjaciółka z dzieciństwa.Czasami wydaje się obcując z anime i manga,ze przyjaźnienie się z kimś, przeciwnej płci(no chyba,ze to yaoi lub yuri) w dzieciństwie jest równoznaczne z zaprzedaniem duszy diabłu,tylko,ze zamiast pójścia do piekła człowiek jest zmuszony spędzić z ta osoba resztę życia.Drugi to słodkie,mdłe i nudne dziewczyny,które zazwyczaj w haremowych wyścigach wygrywają.

  podsumowując,autor powinien jak najszybciej skończyć tą mange, nim całkiem zepsuje i spłaszczy postacie, oraz utopi fabułę w fillerach.Ewentualnie powinien skupić się bardziej na głównym wątku. • Avatar
  M
  Maciejka 31.08.2011 20:48
  Przyjemne
  Baaardzo sympatyczny oneshot. Niby mamy typową tsundere i typowego ciamajdę (w pewnych sprawach), ale… w pewien sposób odróżniają się na tle innych bohaterów shounenów. Sam pomysł jednak mimo wszystko nie nadawałby się na wielotomówkę, dlatego dobrze, że autor zdecydował się na krótką formę.
  • Avatar
   Nikana 18.01.2014 17:51
   Re: Przyjemne
   Przecież to jest wielotomówka, która się jeszcze nawet nie skończyła O_o”"

   Ale fakt – faktem, po przeczytaniu tych 106 chapterów, które do tej pory wyszły można przyznać, ze jest to już przydługawe i przeciągnięte. Można by się więcej skupić na głównym wątku zamiast dorzucać coraz więcej nowych bohaterek, wraz z kilkoma rozdziałami poświęconym tylko o nich, a to dla odmiany bezsensowna hitoria miłosna Shuu, itd.
   • Avatar
    Maciejka 18.01.2014 18:01
    Re: Przyjemne
    Przecież to jest wielotomówka, która się jeszcze nawet nie skończyła O_o”"

    Zanim zaczęto publikować wersję wielotomową, najpierw pojawił się oneshot i to właśnie do niego się odnosiłam. Serii nie znam.