Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Waneko - Wydawnictwo komiksu japońskiego

Komentarze

Jisatsu Circle

 • Avatar
  M
  chi4ko 6.05.2015 14:14
  Ciężka, ale dobra manga. Ostrzeżenie dla wrażliwych czytelników: historia zawiera sporo psychicznej przemocy i nurzania się w brudach (szantaż, prostytucja, zanik poczucia własnej wartości i temu podobne). Horror z tego też raczej żaden.
 • Avatar
  M
  Szatanowa 26.04.2012 15:31
  Sporo pytań i... czy była jakakolwiek odpowiedź?
  Po mangę sięgnęłam, oczekując typowego japońskiego horroru. Bo wiadomo: uczennice, mroczna tajemnica… Niby znany schemat, a zawsze nas ciągnie. I czy to dostałam? Ha! Niby tak, a jednak nie do końca…
  Historia zaczyna się jak tysiące innych straszydeł – traumatyczne wydarzenie, ktoś jest winny, lecimy dalej z akcją!
  Ale już po okołu dwudziestu stronach można się zorientować, że nie jest to typowa historyjka. Robi się coraz bardziej zawile, nieprzyjemnie, a momentami faktycznie nieco strasznie. No i oczywiście, zaczyna nas dręczyć pytanie,  kliknij: ukryte  Ale czy dostajemy odpowiedź? A gdzie tam! I, mimo, iż na to narzekam, spowodowało to, że jeszcze długo nie zapomnę tej historii.
  Jeśli chodzi o kreskę, to przyznam bez bicia, że realistyczny styl rysowania w mangach nie jest tym, za co dałabym się poharatać. Jednak w Jisatsu Circle wyszło to całkiem nieźle. Było mnóstwo paskudnych postaci, z dziwnie rozstawionymi oczyma czy krzywymi zębami, ale główna bohaterka na przykład była wyjątkowo śliczna, nie tylko jak na standardy tej mangi.
  Ogólnie wystawiam ocenę 8/10, ponieważ jest to opowieść, która zapada w pamięć.
 • Avatar
  M
  Nemuru. 3.03.2012 20:18
  Nie wiem jaką ocenę wyznaczyć…
  Ogólnie mi się nie spodobała. Mroczna, psychodeliczna opowieść z okropną kreską. Ale nie jest przeciętna, wyróżnia się, nie wiem… ciężko ją do czegokolwiek porównać… w końcu ,,brak oceny”.
  • Avatar
   SuiKaede 3.03.2012 22:03
   Jestem w szoku co do twojej oceny kreski. Mi ona bardzo się podobała (mam nawet kilka skanów zapisanych na kompie). Uważam, że inny styl nie pasowałby do opowiedzianej historii…
   • Avatar
    Nemuru. 3.03.2012 22:14
    Nie no, też uważam że inna by nie pasowała. Nie umiem sobie wyobrazić jakiejkolwiek innej.
    Ona jest… ,,okropna” ale em… w innym sensie xD.
    Postanie są paskudne… ale też nie w takim sensie…
    ... nie umiem jej ocenić. Chciałabym żeby ktoś napisał recenzje tej mangi. Bo tak to oprócz ,,nie podoba mi się” nie wiem co o niej powiedzieć xD.
    • Avatar
     SuiKaede 4.03.2012 19:43
     Cóż, być może wynika to z preferencji – ja wolę raczej realistyczną kreskę. Usamaru Furuya to jeden z moich ulubionych twórców -zarówno jeśli chodzi o scenariusze, jak i grafikę. Uważam, że jego kreska świetnie wyglądała zarówno w Jisatsu Circle, jak i Kanojo no Mamoru 51 no Houhou oraz Happiness. :)
     Nie mogę zgodzić się co do brzydoty postaci – główna bohaterka jest ładna, co nieźle kontrastuje z jej losami.