Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Hikari 2019

Wzgórze Apolla

Tom 3
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-74715-23-2
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną w serdecznej i miłej atmosferze, jednak dla Kaoru, który dni te spędza u ciotki w towarzystwie praktycznie obcych mu ludzi, okres ten nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Chłopak przypomina sobie jednak, że wtedy właśnie urodziny ma Sentaro i postanawia kupić mu nowe pałeczki do perkusji. Jak ogromne jest jego zdziwienie, gdy w sklepie muzycznym spotyka Ritsuko, która wpadła na dokładnie ten sam pomysł. W dodatku bycie sam na sam z obiektem uczuć nie wpływa dobrze na niecierpliwego Kaoru, ponieważ podejmuje on kolejną pochopną decyzję, która może znacząco wpłynąć na jego relacje z dziewczyną…

Jeśli myślicie, że obecność Ritsuko na kolejnej już ładnie zaprojektowanej okładce (właściwie obwolucie) oznacza, że tomik w całości został poświęcony rozterkom miłosnym Kaoru, to się nieźle zdziwicie. Owszem, wątek ten jest nadal bardzo istotny, bo bezpośrednio wpływa na relacje nastolatka z jego (wydaje się) najlepszym przyjacielem, ale autorka bardzo zręcznie dorzuca kolejne okruchy do koszyczka życia bohaterów. Oprócz subtelnie, ale coraz wyraźniej sugerowanego zauroczenia Yuriki Junem (oraz jego aktualnych kłopotów na studiach), pani Kodama postanowiła czytelnikom przybliżyć przeszłość Sentaro, która znacząco wpłynie na wydarzenia w dalszych tomach, oraz dokładniej opisuje sytuację rodzinną Kaoru, który w czasie świątecznej wizyty ojca otrzymuje niespodziewaną wiadomość i postanawia wyruszyć do… Cóż, tego dowiecie się z lektury części trzeciej. Jeśli chodzi o ogólny klimat historii, to nie zmienia się on znacząco, stanowiąc zręcznie zrobioną mieszankę okruchów życia, romansu i dramatu przyprawioną jazzem.

Jakościowo wydanie w niczym nie odbiega od poprzednich tomików (zakładki to świetny pomysł! Będzie z tego niezła kolekcja na sam koniec…). Schludna obwoluta, dobrej jakości papier i druk, porządna edycja (marginesy wewnętrzne i numerki na wszystkich stronach!) oraz pomysłowe i zgrabne tłumaczenie powinny być zachętą dla wszystkich miłośników nastoletnich romansów w nieco dojrzalszym i nieco „egzotycznym” wydaniu.

Enevi, 26 grudnia 2015
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 7.2015
2 Tom 2 J.P.Fantastica 9.2015
3 Tom 3 J.P.Fantastica 11.2015
4 Tom 4 J.P.Fantastica 2.2016
5 Tom 5 J.P.Fantastica 3.2016
6 Tom 6 J.P.Fantastica 7.2016
7 Tom 7 J.P.Fantastica 11.2016
8 Tom 8 J.P.Fantastica 1.2017
9 Tom 9 J.P.Fantastica 4.2017