Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Usagi Yojimbo

 • Avatar
  M
  Nizuma 5.05.2012 00:53
  Taka tylko skromna uwaga, że kiedy kilka lat temu zbierałem tomy Usagiego to kosztowały one po 20 zł, „Ostrze Bogów” ze względu na swoją grubość bodajże 25, a te z Mandragory 17­‑18. Teraz chociaż chciałbym uzupełnić kolekcję to po prostu nie idzie mi na zdrowy rozsądek przekonać się do tych bitych trzech dych. Smutna sprawa, bo komiks jest świetny.
 • Avatar
  M
  Zedol 2.04.2009 15:57
  Mity i legędy japoni
  Usagi jest cyklem komiksów produkcji Stana Sakaiego, w którym występują bohaterowie w postaci antropomorficznych zwierząt. Wzięcie królika za głównego bohatera i nadanie mu nazwiska Miyamoto które nosił legendarny samuraj było śmiałym posunięciem. Ronin wędrujący między krainami feudalnej Japonii w czasach w których po licznych wojach domowych władza shoguna zostaje ustabilizowana nieraz miewa przygody opierające się o mity i legendy Japonii ale również ukazujące nieraz ludzkie aspekty, głębsze dno oraz realizm, który potrafi człowiekiem poruszyć, najczęściej zakończone krótką lecz błyskotliwą płętą. Mimo oszczędności w słowach nie zauważa się żadnych niedomówień, żadnych braków.
  Mimo iż tom pierwszy zalicza się do jednych z mniej ciekawych już przy drugim tomie, dzięki historii jak bohater stał się samurajem na dworze pana Mifune a następnie roninem, zaczyna się czytelnik wciągać w opowieść o króliku samuraju.
 • Avatar
  M
  Kome No Pooru 9.12.2006 12:24
  Usagi
  Usagi to nie jest do końca manga…
  Ale zasłyszałem o tym tytule „fajna manga”, i z ciekawośći zakupiłem, znając nieco sylwetke bohatera choćby z jego wystepów w TMNT(żółwie ninja:). I co tu dużo mówić – jest to najlepszy komiks dostepny na polskim rynku. To nie jest jakieś tam czytadło dla dzieci, tylko wspaniała barwna opowieść, pełna metaforycznych treści. Rysunki na pozór proste, w miare poznawania losów „długouchego” zaczynają przypadać czytelnikowi do gustu(bynajmniej nie jestem odosobniony w tym twierdzeniu). Ehh to tylko komentarz a nie recenzja, więc w ramach konkluzji – Usagi Youjimbo = 10/10 :)