Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Mahou Kishi Rayearth

 • Aika 21.06.2012 09:30:15 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  @leksy12 26.05.2012 11:30
  Fajne
  Bardzo fajna manga. A kreska to po prostu pierwsza klasa. Jest taka szczegółowa. Polecam wszystkim, którzy chcieli by trochę mniej schematyczne magical girls.
  • Avatar
   @leksy12 25.06.2012 21:01
   Pytanie...
   Zastanawiam się, dlaczego nie wydano tego w Polsce. W 9 tomie sailorek była przecież zapowiedź. Sam tłumacz przyznał, że może wydadzą.
   • Avatar
    Rinsey 26.06.2012 18:07
    Re: Pytanie...
    Podobno były problemy po stronie japońskiej. Waneko też się swego czasu skarżyło na nagłe zmiany zdania pełnomocników Clampa. Card Captor Sakura miało zostać wydane pomimo przegranej w plebiscycie (której to nie rozumiem do dnia dzisiejszego), ale w ostatniej chwili strona japońska się rozmyśliła. W każdym razie takie coś kiedyś słyszałam^^'
   • Avatar
    C.Serafin 26.06.2012 18:37
    Re: Pytanie...
    Sprawa jest prosta. Clampetki sprawiają ogromne problemy wydawnictwom mangowym i nawet akceptacje okładek potrafią urosnąć do rangi przeciągającego się problemu. Wystarczy tylko wspomnieć niedoszłe wydanie CardCaptor Sakury przez Waneko. W momencie gdy wydawca miał przetłumaczony przynajmniej pierwszy tom autorki nagle uznały, że na tak małym rynku jak polski wolałyby żeby tylko jeden wydawca zajmował się ich mangi. A JPF ma już za sobą przejścia z clampetkami i uznał że korzystniej będzie zająć się innymi tytułami.
    • Avatar
     @leksy12 27.06.2012 21:30
     Re: Pytanie...
     Według mnie to trochę dziwne. Gdybym ja napisał mangę, chciałbym, aby została wydana w jak największej ilości krajów. Bez względu na to, jak mały jest rynek. Zawsze to jakieś pieniądze. A poza tym, te Clampetki też zachowały się trochę dziwnie. Jestem w stanie zrozumieć, że nie chcą, żeby ich manga była gdzieś wydana, ale mogły to powiedzieć wcześniej, za nim zaczęto tłumaczyć mangę.
     • Avatar
      Eire 27.06.2012 21:53
      Re: Pytanie...
      Riyoko Ikeda jak 30 lat temu zobaczyła co wyprawia się z mangami na rynku amerykańskim dała ponoć bana na wydawanie jej prac w USA i mimo zmiany standardów nie daje się przekonać. Z drugiej strony to mocno starsza osoba, z bardzo emocjonalnym stosunkiem do swoich dzieł, a nie młode kobiety.
 • Avatar
  M
  Marie Antoinette 29.01.2012 04:30
  Uczta dla oczu
  Z powodu wcześniejszego zapoznania się z serialem, przebieg mangi nie był dla mnie niestety zaskakujący. Jednak muszę przyznać, że wersja papierowa jest o wiele, wiele lepsza od tej animowanej.
  Kreska – cud, miód i orzeszki! Rysunki były przecudowne i aż czasem zatrzymywałam się, aby je w pełni popodziwiać. Mogłabym się zachwycać i zachwycać…
  Jeśli chodzi o stronę fabularną, to wątki wydawały się mniej przejrzyste, niż w anime. Bohaterowie zostali przedstawieni dużo lepiej i dzięki temu, taka Hikaru czy Emeraude nie denerwowały. Uroczyste hasła głoszone przez główne trio nie brzmiały o dziwo sztucznie (jak to nieraz było w adaptacji), a świetnie pasowały do danych scen.
  Gorąco polecam osobom, które chciałby zapoznać się z jakąś, nieco „inną” serią magical girls. Trochę humoru, trochę wzruszenia, piękna kreska i przesympatyczni bohaterowie.
 • Avatar
  M
  Eire 29.09.2010 12:02
  Shoujo w szczytowej formie
  Manga fantasy dla młodszych dziewcząt- nagrać, zabalsamować, wysłać do Serves jako wzorzec. Jest tam wszystko chyba co lubię (i trochę tego co wkurza) w mangach tej grupy. Szkoda, że raczej nie możemy liczyć na polskie wydanie.
 • Avatar
  M
  sunri 25.09.2010 10:05
  manga
  Świetna tylko że Anime nie skorzystało z potencjału Mangi ;)
 • Avatar
  M
  Rayear 23.07.2010 21:58
  Absolutne
  Najlepsza manga grupy Clamp.