Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

No Words Needed

 • Avatar
  R
  Szarka 8.12.2012 12:59
  szybkie zapytanie o shounen-ai
  mamy oczywiście do czynienia z konwencją yaoi (zaś w przypadku ostatniego rozdziału raczej czymś na kształt delikatnego shounen­‑ai), nie jest to jednak tytuł, w którym fabuła skupia się wyłącznie na kwestiach okołołóżkowych, wręcz przeciwnie. „Scen” jako takich nie ma, autorki obrały zupełnie inny kierunek


  hym… skoro "„Scen” jako takich nie ma” to chyba całość jest z gatunku shounen­‑ai a nie tylko ostatni rozdział ;) o yaoi można mówić gdy owe „sceny” często/nieczęsto ale jednak występują ;)
  • Avatar
   Yumi 9.12.2012 22:29
   Re: szybkie zapytanie o shounen-ai
   Powiem tak – wszystko zależy od tego, jakie przyjmiemy definicje, bo przecież nie ma jasnego rozgraniczenia na yaoi i shounen­‑ai. Ja to traktuję tak: bohaterowie są ze sobą w związku i jasno zasugerowane jest, że sypiają ze sobą. Widać też wyraźnie, że to jest poważniejszy, dojrzalszy związek, mieszkają ze sobą i żyją razem na co dzień -> dla mnie rozróżnikiem jest nie tyle obecność lub brak scen seksu, ale też to, w jaki sposób romans jest ukazany, czy to codzienność istniejącej już pary, czy może dopiero podchody, zauroczenie, pierwsze kroki. Mniej więcej na takiej zasadzie, jak w przypadku podziału na shoujo i josei. Jeśli chodzi o trzeci rozdział, to tam do czynienia mamy nie tyle z romansem, co tym rodzajem bliskiej zażyłości między bohaterami, niejasnym, bez jasnego zaznaczenia, czy ta relacja ma charakter romantyczny. Najlepiej pasuje właśnie użyte przeze mnie określenie, „delikatne shounen­‑ai" :)