Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Nasz Cud

Tom 12
Wydawca: Waneko (www)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-80960-23-7
Liczba stron: 178
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Poprzedni tom zostawił czytelników w niezwykle ekscytującym momencie. Jak zareaguje Zeze, który jak dotąd skutecznie unikał wszelkich sytuacji narażających go na odzyskanie wspomnień z poprzedniego wcielenia, na atak z użyciem magii wycelowany prosto w niego? Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać na odpowiedź, gdyż tom dwunasty bez zbędnych ceregieli kontynuuje wartką akcję. Ostatecznie napastnik się wycofuje i zostawia zszokowanego chłopaka w spokoju, ale po części udaje mu się osiągnąć cel. Co gorsza, okazuje się, że ktoś nagrał moment ataku z wnętrza baru karaoke i film szybko zaczyna krążyć również pośród osób, które nie mają nic wspólnego z reinkarnacją. W obliczu bezwzględności przeciwnika, który udowodnił, że nie zawaha się użyć magii nawet przy osobach niewiedzących o jej istnieniu, Minami oraz jego poplecznicy muszą zacząć działać – i to szybko. Aby adwersarze zostawili Zeze w spokoju, Minami proponuje śmiały plan – sam poda się za księcia, by zdemaskować wroga i wybadać jego intencje.

Chyba wszyscy już podejrzewają Zeze o bycie księciem, a że tak kluczowa postać nie ma szans na pozostanie w cieniu, to pytanie nie brzmi „czy”, tylko „jak” i „kiedy” sobie o tym przypomni sam zainteresowany. Na razie dostajemy kolejne poszlaki, gdy Zeze nocuje u Teshimano i choć starają się skupić na nauce (egzaminy tuż, tuż!), to jakoś rozmowy co chwila schodzą im na wiadome tory. Tymczasem do grupy osób wiedzących o tożsamości Minamiego dołącza Momoka, a z kolei Maki nadal uparcie próbuje wydusić z Nanaury jakiekolwiek informacje, jednak osiąga efekt dokładnie odwrotny do oczekiwanego, co tylko ją doprowadza do wściekłości. Minami, który postanawia się podać za księcia, wciela się w tę rolę absolutnie bezbłędnie. Jego „ofiarą” pada Nishina, który jako reinkarnacja Ashleya niecierpliwie oczekuje na jego ujawnienie się – i dzięki temu Minami zyskuje nowe intrygujące informacje. Znajdziemy w tym tomie także coś zupełnie nowego – a mianowicie wzmiankę o duchach, które nawiedzały zamkowe korytarze, a obecnie korytarze Karaoke 7. Co jak co, ale duchy? Jakoś ich obecność wydaje mi się nieco zaskakująca, gdyż sprawia bardziej wrażenie ciekawej historii pobocznej niż elementu potrzebnego do rozwikłania tajemnicy z przeszłości, ale kto wie? Pojawia się też wątek tajemniczego klucza, schowanego w komodzie w pokoju Veroniki – do jakich celów mógł on służyć?

Na okładce tomu dwunastego znajdują się Minami, Zeze oraz Nanaura. Na skrzydełku obwoluty zamieszczono kilka słów od autorki o tym, iż wydała album z ilustracjami – ach, ileż ja bym dała, żeby pojawił się w Polsce, choć to pewnie marzenie ściętej głowy. Jako że tożsamość Hiroki wyszła już na jaw, to właśnie ona i Glen trafili na kolorową ilustrację na początku tomiku. Na końcu znajduje się krótka historia poboczna, będąca bezpośrednią kontynuacją sceny ze strony 132. Dalej jest stopka redakcyjna – skład redakcji tym razem nie zmienił się znacznie od poprzedniego tomu, więc i poziom tłumaczenia pozostaje na podobnym, czyli poprawnym poziomie. Na stronie 160 pojawił się jeden chochlik i zjadło literkę, przez co mamy tu „kóre” zamiast „które”. Pojawiają się w tym tomie przypisy od tłumacza, co jest dla mnie plusem. Jednocześnie nie uniknięto małej wpadki – tłumacz objaśniał informację o kamieniach o nazwie przetłumaczonej jako „szafirety”, natomiast już pod obwolutą jest ona w wersji „saphirety”. Graficznie wszystko jest jak należy – wysycenie czerni jest właściwe, nie odnotowałam uciętych tekstów w dymkach. Z ciekawostek dodam, że w tym tomie pojawiają się pobieżnie drugi książę Zerestrii, jednak jego kolczyk docelowo ma wyglądać inaczej, co odnotowała i sprostowała sama autorka w mediach społecznościowych.

Nanami, 25 czerwca 2018
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Waneko 5.2016
2 Tom 2 Waneko 7.2016
3 Tom 3 Waneko 9.2016
4 Tom 4 Waneko 11.2016
5 Tom 5 Waneko 1.2017
6 Tom 6 Waneko 3.2017
7 Tom 7 Waneko 5.2017
8 Tom 8 Waneko 7.2017
9 Tom 9 Waneko 9.2017
10 Tom 10 Waneko 11.2017
11 Tom 11 Waneko 1.2018
12 Tom 12 Waneko 4.2018
13 Tom 13 Waneko 9.2018
14 Tom 14 Waneko 1.2019
15 Tom 15 Waneko 5.2019
16 Tom 16 Waneko 9.2019