Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Na dzień przed ślubem

 • Avatar
  M
  Rulu 27.09.2015 12:34
  Manga całkiem fajna. Jak dla mnie jednak dość przeciętna. Może i piękna i wzruszająca i z przekazem ale właśnie jakoś to do mnie tak niezbyt dotarło. Nie całkiem poruszyło. U mnie 7/10. Kreska też nie do końca przypadła mi do gustu ale nie jest zła.
 • Avatar
  M
  Pazuzu 31.03.2015 17:17
  Reklama dźwignią handlu
  Na pewno nie jest to dzieło geniusza. Historie, choć ciekawe, niczym mnie nie zaskoczyły. Może dla tego, że skojarzyły mi się z rysunkową wersją opowiadań Murakamiego: bardzo podobne chwyty kompozycyjne, rozwiązania fabularne, niemal identyczny klimat. Tak samo jak w jego prozie autorka przedstawia na pozór zwyczajne życie, ale wplatając w nie pierwiastki magiczne (realizm magiczny w pełnej krasie), skupia się na podobnych tematach (wyobcowanie, niespełniona miłość, samotność, przemijanie, niemożność zrozumienia drugiego człowieka) i pokazuje to w podobny sposób – ciepły, pełen zrozumienia dla bohaterów i nie oceniający.
  Lubię Murakamiego, od kilku lat co roku mam nadzieję, że wreszcie zdobędzie literackiego Nobla, ale jednocześnie jakoś nie zachwyciły mnie miniaturki zawarte w tym zbiorze. Może dla tego, że nie umiem równie wysoko ocenić podróbki co oryginału (ale nie jestem pewna czy w tym wypadku można mówić o podróbce), a może dla tego, że żadna mnie nie zaskoczyła – w wszystkich błyskawicznie wyłapałam fabularny „twist” (może raczej powinnam użyć określenia – zaskakujący element fabularny). Nie oznacza to, że należy skreślać tą mangę. Jest naprawdę dobra, klimatyczna i wspaniale narysowana (choć samochody w wykonaniu autorki to porażka), ale dla mnie tylko dobra. Nic więcej, ale i nic mniej.
  W końcu Murakami może być tylko jeden.
  p.s. Na mnie największe wrażenie zrobiło opowiadanie o dwóch braciach, choć z rozmów z koleżankami wynika, że najbardziej podobało się opowiadanie o Azusie.
 • Avatar
  M
  Naija1 30.01.2015 18:28
  Całkiem całkiem
  Pierwsze dwie historie są bardzo dobre, szczególnie druga z nich. Reszta, jak dla mnie, średnia. Cały tomik jest bardzo senny i spokojny.
 • Avatar
  M
  danielq 4.08.2014 16:05
  Mangę wyda Waneko