Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Mahou Shoujo of the End

 • Avatar
  M
  Matsurika 19.04.2014 19:21
  Całkiem niezłe
  Całkiem normalny dzień normalnych uczniów liceum przerywa Mahou Shoujo, mała dziewczynka z kucykami i niegroźnie wyglądającą bronią. Zabija nauczyciela i wpada oknem do jednej z klas zabijając wszystkich na swojej drodze powtarzając przy tym „magiczny…”. Grupka ocalałych bohaterów ucieka ze szkoły przed stworzonymi przez Mahou Shoujo nieumarłymi by dowiedzieć się (z autopsji ale też z Twittera) że na zewnątrz wcale nie jest lepiej…

  Manga całkiem ciekawa aczkolwiek miałam nadzieję na bardziej ogarnięte magiczne dziewczynki bo czyta się to trochę jak Highschool of the dead lub Gyo: i dziewczynki i nieumarli (zmieniający się w dziewczynki) zachowują się jak trochę podrasowane zombie. Na plus daję to że autor postawił na naturalizm (ręce, nogi, mózgi, zęby na ścianie i w powietrzu! <3 ). Postacie giną, odnoszą znaczące rany, kłócą się między sobą i postępują źle.

  Kreska całkiem niezła. „Dizajn” postaci też chociaż drażnią mnie trochę białe włosy Tsukune i biust jednej z pań (ogromny i obwisły… ale przynajmniej widać że poddaje się prawom fizyki).
  Miałabym nadzieję na anime ale widząc co zrobiono z „Pupą” to chyba wolę o tym nie marzyć…