Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Tokyo Mew Mew

Tom 2
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7471-002-0
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Drugi tomik Tokyo Mew Mew zaczyna się tam, gdzie skończył się pierwszy – w trakcie konfrontacji Ichigo z Quiche (tak, to jednak jest facet). Sytuacja wydaje się kiepska, ale na polu bitwy pojawiają się dwie pozostałe dziewczyny – Minto i Retasu. Kiedy nawet i one okażą się za słabe, do akcji wkroczy wunderwaffe – czwarta bohaterka, a konkretnie Purin, energiczne dziecko, którego atak stanowi kwintesencję stylu tej mangi. Mowa oczywiście o „Budyniowych Obręczach Piekieł”.

Zatem mamy już cztery bohaterki. Przekonanie piątej do przyłączenia się do drużyny stanowić będzie największy problem – przy tej okazji pojawi się zarówno wątek yuri, jak i kryzys emocjonalny Minto. Wszystko oczywiście przyprawione typowym dla tego rodzaju opowieści humorem. Pod koniec tomiku rozpoczyna się kolejny wątek fabularny – poszukiwania Mew Aqua.

Tomik ten kończy pierwszą część fabuły, ale nie tylko. To drugi i ostatni tomik, z którego dowiadujemy się czegoś więcej na temat poszczególnych bohaterek. W kolejnych odcinkach ich rola sprowadza się bowiem wyłącznie do „robienia tła” dla Ichigo. To zresztą jeden z największych felerów tej mangi.

Sporo tu dodatków odautorskich: przemyślenia autorek, ich wspomnienia związane z mangą, jej tworzeniem oraz promocją. Na szczęście nie jest tego jeszcze aż tak wiele, jak w kolejnych tomikach, aczkolwiek czcionka drobniejsza już być chyba nie mogła. Lektura tych wynurzeń bywa bardzo bolesna dla oczu.

Grisznak, 9 grudnia 2007
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 6.2005
2 Tom 2 J.P.Fantastica 8.2005
3 Tom 3 J.P.Fantastica 10.2005
4 Tom 4 J.P.Fantastica 12.2005
5 Tom 5 J.P.Fantastica 1.2006
6 Tom 6 J.P.Fantastica 11.2006
7 Tom 7 J.P.Fantastica 6.2007