Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Szkolne życie!

Tom 10
Wydawca: Waneko (www)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-65229-59-5
Liczba stron: 178
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Dla bohaterek ponownie nastał czas rozstań. Po gwałtownych wydarzeniach na terenie uniwersytetu postanawiają wyruszyć w dalszą drogę, za cel obierając siedzibę korporacji Randal. Wyprawa będzie o tyle trudna, że osłabiona ostatnimi wydarzeniami Kurumi wciąż nie doszła do siebie i teraz to jej egzystencja zależy od koleżanek. Do ekspedycji dołącza Shiiko Aosoi, przyodziana w fartuch laboratoryjny kobieta, z którą dotychczas bohaterki kontaktowały się za pomocą domofonu w laboratorium. Naukowiec natychmiast orientuje się, że Kurumi cierpi z powodu przezwyciężonej infekcji wirusem zombi. Cierpienie to przybiera charakter nie tylko fizyczny, bowiem dziewczyna coraz silniej podupada na psychice. Widząc to, inicjatywę bierze w swoje ręce nikt inny, jak sama Yuki. Tymczasem bohaterkom udaje się nawiązać kontakt radiowy z innymi ocalałymi…

Szmat czasu minął, odkąd miałem w rękach poprzedni tom polskiego wydania, którego recenzję pisałem w sierpniu ubiegłego roku. Sporo też minie, zanim dostaniemy następny, o czym już pisałem. O ile w wersji magazynowej historia zaraz dobije do siedemdziesiątego rozdziału, to w Japonii dziesiąty tom ukazał się nie tak dawno temu, bowiem w czerwcu. Musimy się więc przyzwyczaić, że kolejne odsłony opowieści w formie tankoubonu będą się pojawiać mniej więcej raz na rok.

Okładkę zdobią tym razem projekty nowej bohaterki, czyli Shiiko. Urocza wydaje się jej zdenerwowana czy może zirytowana mina, chociaż na razie nie mieliśmy okazji jej uświadczyć. Ilustracja na obwolucie z kolei mocno zaciąga yuri, chociaż stali czytelnicy pewnie już dawno temu dopatrzyli się tego typu podtekstów, bardziej lub mniej uzasadnionych.

Tomik jak zwykle rozpoczynają dwie kolorowe strony. Tym razem ilustracja przedstawia bohaterki w powiększonym o nową postać składzie. Do polskiego wydania nie mam zbyt wielu zastrzeżeń, chociaż czasami typografia aż kole w oczy. Zwracam na to uwagę bardziej niż jeszcze rok temu, gdyż od czasu ostatniej recenzji poznałem branżę wydawniczą od środka i napis „FIR MA” rozpoczynający rozdział 59 wygląda tragicznie z kolosalnym odstępem między literami R i M. Jest to jednak drobnostka, innych grzechów nie pamiętam. Dodam tylko, że o ile używanie różnych czcionek zależnie od sytuacji nie każdemu przypada do gustu, tak ja nie mam nic przeciwko temu. Szkolne życie! jest dobrym przykładem, jak robić to z głową.

Slova, 1 stycznia 2019
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Waneko 3.2016
2 Tom 2 Waneko 5.2016
3 Tom 3 Waneko 7.2016
4 Tom 4 Waneko 9.2016
5 Tom 5 Waneko 11.2016
6 Tom 6 Waneko 1.2017
7 Tom 7 Waneko 3.2017
8 Tom 8 Waneko 5.2017
9 Tom 9 Waneko 7.2017
10 Tom 10 Waneko 10.2018
11 Tom 11 Waneko 4.2019