Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Polcon 2018

Komentarze

Princess Tutu

 • Avatar
  M
  tenten97 26.08.2012 15:03
  jejku
  zawiodłam się. całkowicie zmienili wszystko. Anime genialne ale mangi się nie opłaca czytać. jedyne co mi się w niej podobało to jeden rysunek Tutu i to z kolorowych stron, który sobie przerysowałam. nie polecam.
 • Avatar
  M
  Kanaria. 7.07.2012 10:32
  Wyjątkowo nieudana manga...wyjątkowo udanego anime
  Cóż można powiedzieć o tejże mandze?
  Z założenia miała być adaptacją anime,ale tak na prawdę tym co łączy te dwie wersje,to chyba tylko postci (przynajmniej ich wygląd,ale i to nie do końca) oraz element fabuły,czyli  kliknij: ukryte 
  Reszta to zupełnie inna bajka.Żeby chociaż oryginalna i ciekawa,ale nie…
  Więc w mandze nie mamy ani przyzwoitej fabuły,a i kreska jest straszna.Tak,możemy rozpoznać w tych narysowanych bohaterach Fakira czy Rue,ale już np.Edel to jedna wielka pomyłka.I na dodatek  kliknij: ukryte 
  I wydaję mi się,że autor za bardzo napalił się na wdzięki Księżniczki Kreahe…nie ważne w jakiej pozycji była narysowana i tak przypominało to scenę z jakiegoś erotycznego komiksu…serio.
  I nie nie wiem czemu,ale wydaję mi się manga nie została ukończona.Bo ostatni chapter,który czytałam,skończył się jakoś dziwnie… kliknij: ukryte 
  Czy ktoś mi powie czy to na serio zakończenie? Czy tylko urwana manga.

  Trzymać się z daleka!
  Anime jest wspaniałe,więc zapomnijcie o tej nieudolniej próbie stworzenia alternatywnej mangi o Tutu.
 • Avatar
  M
  @leksy12 10.04.2012 11:24
  OMG
  To jest wręcz OKROPNE. Oglądałem anime i mi się spodobało więc zacząłem czytać mangę. Nie wytrzymałem po drugim rozdziale. Zniszczyli wszystko. Tak jak w anime postaci mi się podobały, w mandze są brzydkie jak noc. Fabuła jest inna niż w anime i to mnie rozczarowało. Aż nie chce mi się wiedzieć co będzie dalej. Nie wiem jak ocenić tę mangę.
 • Avatar
  M
  zakuro5 18.08.2011 21:45
  najbardziej chyba wkurza mnie to, że z tymi potworami manga wygląda dla mnie zupełnie jak tokyo mew mew.
  (oczywiście ma też mnóstwo innych słabych stron, ale nie chce mi się ich wymieniać.
 • Avatar
  M
  Torren 28.09.2010 07:33
  Mam pytanie. Jak z tak słabej mangi zrobili fajne i miłe anime, które podoba się większości???
  • Avatar
   Yumi 28.09.2010 10:06
   Ponieważ to jest manga na podstawie anime, a nie na odwrót. Ale zgadzam się. Zabili wszystko. Poczynając od kreski na postaciach skończywszy…
   • Avatar
    Torren 28.09.2010 10:12
    Ups. Przepraszam, nie sprawdziłam daty wydania. I rozumiem. Co w ogóle z tego wyszło? Nudne, nieciekawe, a w ogóle ten strój Krache. Myslalam tylko: Błagam zasłoń w końcu te cycki!
  • Avatar
   Gremlin27 5.06.2011 14:52
   Ponieważ jest to jedna z niewielu serii, która powstała bez mangowego pierwowzoru – patrz również: Utena i Tenshi ni Narumon. W przypadku wszystkich tych anime ich mangowe wersje zostały stworzone na bazie oryginalnego anime i zazwyczaj nie dosięgają pierwowzorowi do pięt (można by się oczywiście kłócić w przypadku Uteny, ale większość jest zgodna co do tego, że manga jest gorsza od anime)
   • Avatar
    Morg 10.06.2011 15:47
    Akurat w przypadku Uteny, anime powstało na podstawie mangi, tylko po prostu jest bardzo luźną adaptacją „na motywach”, o zupełnie innym charakterze i z inną fabułą. Manga to po prostu zwykły szojec. Anime jest już rzeczą bardziej ambitną.
    • Avatar
     Ali99 11.06.2011 13:50
     Szkoda. Anime bylo cudne, wiec tak je zepsuc przy przerabianiu na mange…
    • Avatar
     Gremlin27 15.06.2011 18:20
     Nie do końca. Wg słow Ikuhary pierwsze było anime choć po prawdzie i anime i manga były tworzone w tym samym czasie