Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Sakurakon VII

Komentarze

Requiem Króla Róż

 • Avatar
  M
  Ariel-chan 29.11.2016 17:19
  Ach, te blondynki, czyli Edziu, Edziu i Heniek xD
  Żadnego komentarza? A takie cudne mango <3
  Fanką Szekspira nie jestem, niby te klimaty nie są do końca mi obce (znaczy się lubię, ale nie jakoś wybitnie bardzo xD Czysto po polskiemu xD), ale Król Róż wyjątkowo mnie urzekł. Śmieszne, bo akurat z Królem Róż czytam też Księcia Piekieł, a tam też bawili się w którymś tomie w „wojnę dwóch róż”. I tak jakoś od razu miło się zrobiło, bo dzięki Królikowi, od razu czaiłam w Księciu, o co chodzi z tymi Lancasterami i Yorkami xD

  Z tego co wiem, to czytałam oba dramaty Szekspira… ale chwała Bogu nie pamiętam nic a nic, a sio spojlery! ^_^

  Generalnie nic mądrego nie chciałam napisać, ale z moich całkiem subiektywnych odczuć… Manga jest tak słodziachnie urocza i yaoina, że po piątym tomie to już całkiem się zakochałam <3 Fakt, że Rysiu  kliknij: ukryte  Poza tym są intrygi, walka o władzę,  kliknij: ukryte ... Ymmm, to już chyba mogłam sobie darować xD W każdym razie klimat szekspirowski jest zachowany, pewnie wszyscy nie przeżyją (Chryste panie Boże, już się boję xD), fabuła jest genialna nie tylko przez te słodko­‑pierdzące scenki. Amen.

  Ogólnie mam wrażenie, że autorka nie boi się żadnych tematów ani żadnych tabu i chwała jej za to. Nie wiem, na ile jest to jej zasługa, a na ile pierwowzoru, ale podejrzewam, że jednak TAKICH rzeczy u Szekspira nie było. W każdym razie kocham mocno <3 Za Edzia i Henia (i drugiego Edzia też xD), bo te blondynki są po prostu prześliczne! A i Rysiu po 5 tomie zaczął mi plusować.