Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

High School DxD

Tom 11
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8001-382-7
Liczba stron: 162
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Rozpoczyna się pojedynek pomiędzy drużynami Rias Gremory i Sony Sitri. Stawka dla obydwu stron jest wysoka, zwłaszcza że na widowni zasiada śmietanka diabelskiej elity. Czas opracować plan działania, gdyż wykreowana lokalizacja jest mocno specyficzna i wymaga odpowiedniego użycia sił. Już po rozpoznaniu miejsca boju Rias zdaje sobie sprawę, że jej drużyna znajduje się w niekorzystnej sytuacji. Ta komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy przeciwnikowi udaje się przewidzieć jej ruchy, a także, dzięki odrobinie szczęścia, skutecznie zaatakować z zaskoczenia.

Obydwie strony mają dużo do zyskania, a skutki porażki mogą być długotrwałe. Dlatego też w poszczególnych pojedynkach nie brakuje zaangażowania, użycia nowych technik i poświęcenia. Bliżej poznajemy umiejętności podopiecznych Sony, a uwaga skupia się zwłaszcza na Saijim, który musi stawić czoło Isseiowi. Nie oznacza to jednak, że inne pojedynki zostały potraktowane po macoszemu. Co to, to nie.

Wydarzenia w tym tomie nie zaniżają poziomu, do jakiego tytuł zdążył nas przyzwyczaić. Są prowadzone w sposób logiczny, dają wykazać się uczestnikom walk i wpływają bezpośrednio na ich rozwój. Widać efekty intensywnego treningu, a na przebieg walk mają wpływ także relacje pomiędzy postaciami, ich charyzma oraz charaktery. Jak łatwo zgadnąć, rola Isseia znowu staje się kluczowym elementem układanki, a chłopak ma okazję zaskoczyć wszystkich w typowy dla siebie, perwersyjny sposób. W każdym razie, emocji i zwrotów akcji nie brakuje, a tomik czytało się niesamowicie szybko i przyjemnie.

Wydanie polskie prezentuje znaną już jakość. Wewnątrz znajdziemy kilka kolorowych stron z bardzo ładnymi ilustracjami. Jakość druku i papieru nie pozostawiają wiele do życzenia, a tekst jest czytelny. Podobnie ma się kwestia przekładu – dialogi są płynne i zrozumiałe, nie brakuje w nich także emocji wywołanych ferworem walki. Bardzo zabawnie wypadły przemyślenia damskich piersi, pełne zdrobniałych, sugestywnych zwrotów. Błędów nie zauważyłem, co świadczy o dokładnie wykonanej korekcie.

Manga High School DxD kończy się w naprawdę dobrym momencie. Na zamknięcie historii dostaliśmy ciekawy tom, który pozostawia po sobie bardzo pozytywne wrażenia. Patrząc na całokształt, można być naprawdę usatysfakcjonowanym. Otrzymujemy spory kawał porządnej fabuły z ciekawymi postaciami, dodatkowo okraszony cieszącymi oko dopracowanymi rysunkami i fanserwisem. Osoby, które nie znają anime i light novel, nie powinny mieć poczucia niedosytu, chociaż na pewno nie zabraknie w nich zwykłej ciekawości, co wydarzy się dalej. Zwłaszcza że tomik po raz kolejny zachwycił rozwojem postaci i relacji pomiędzy nimi. Ja ze swojej strony mogę jedynie polecić tytuł fanom gatunku, na pewno nie będziecie żałować czasu spędzonego na czytaniu.

Piotrek, 6 lutego 2019
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Osiem Macek (Studio JG) 4.2016
2 Tom 2 Osiem Macek (Studio JG) 7.2016
3 Tom 3 Osiem Macek (Studio JG) 10.2016
4 Tom 4 Osiem Macek (Studio JG) 1.2017
5 Tom 5 Osiem Macek (Studio JG) 6.2017
6 Tom 6 Osiem Macek (Studio JG) 9.2017
7 Tom 7 Osiem Macek (Studio JG) 12.2017
8 Tom 8 Osiem Macek (Studio JG) 2.2018
9 Tom 9 Osiem Macek (Studio JG) 6.2018
10 Tom 10 Osiem Macek (Studio JG) 9.2018
11 Tom 11 Osiem Macek (Studio JG) 12.2018